Польський досвід: як Люблін вирішує питання безпритульних тварин

У кожній справі варто покладатись на досвід тих, хто вже має позитивні результати. Саме для цього Львів вирішив переймати кращі взірці європейського досвіду з вирішення питання безпритульних тварин на вулицях міст. Обмін досвідом відбувся 20 листопада у Львові на зустрічі міст-партнерів проекту «S. O. S. – безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ». Читайте далі, як Люблін вирішує проблему безпритульності тварин.11

Про політику міста Любліна в цьому питанні на зустрічі розповіла Йоанна Ярощук-Онішко, керівник відділу охорони навколишнього середовища Любліна.

Місто вільних котів

Справа в тому, що в Любліні котів визнали частиною екосистеми міста, відтак ніхто не може відловлювати чи кудись переміщати таких чотирилапих. В місті розрізняють бездомних котів і тих, які вільно живуть без господаря. «Щороку до 30 квітня міська влада має розглянути постанову, у якій є питання про відлов тварин, стерилізацію бездомних котів, підгодовування тварин та чіпування собак, – говорить Йоанна. – Всі безпритульні тварини у Польщі підлягають відлову та поміщенню  притулки. Бездомні тварини – це ті, які залишились без власника, тобто він їх покинув, або помер або з іншої причини не може забезпечувати подальшу опіку над твариною. Саме такі тварини мають переїхати до притулку. Натомість, є вільні коти ніколи не мали господаря, вони народились в умовах вулиці. Є таке правило, що ми не можемо включатись у популяцію цих котів, ми можемо лише забезпечувати їм опіку».

Притулок для всіх

Йоанна Ярощук-Онішко розповіла, що в Любліні є муніципальний притулок, який розрахований на 200 собак і 300 котів, всі такі тварини там стерилізовані та чіповані. Зараз притулок добре наповнений – там живуть 197 псів та 155 котів. Крім цього, у притулку живуть ще й екзотичні звірі, яких рятують працівники. Зараз 75 таких тварин мешкають в цьому притулку – це черепахи, змії, павуки тощо.

33При цьому, процес прилаштування тварин не припиняється, відтак, з початку року, за словами Йоанни, було прилаштовано 1039 собак, 315 котів та 12 екзотичних тварин.

На базі притулку є не лише вольєри для розміщення чотирилапих, а й ціле озеро для тих, чия стихія – вода. Відтак, місцеві черепахи можуть почуватись комфортно навіть у притулку.

«При нашому притулку діє волонтерська організація, це товариство Природничого університету, – говорить Йоанна Ярощук-Онішко. – Двічі на рік ми набираємо охочих працювати із тваринами, вони пишуть тест, а потім проходять спеціальний курс опіки за тваринами. А раз на 4 місяці ми проводимо дні відкритих дверей для шкіл та дитсадків».

Крім того, в Любліні ведеться робота з облаштування вигулянкових майданчиків для домашніх тварин і з виховання їхніх господарів, аби ті прибирали за своїми собаками.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий