Попереду морози: 12 порад власникам чотирилапих

І усім, хто готовий допомогти безпритульним тваринам.

Синоптики прогнозують відчутне похолодання по всій Україні. У багатьох регіонах снігопади. Попереду ще щонайменше півтора місяці холоднечі. Час приділити особливу увагу чотирилапим.

Варто знати, як на тварин впливають сезонні зміни погодних умов. Тому ми зібрали 12 важливих порад, які допоможуть домашнім і безпритульним хвостикам пережити зниження температури у безпеці і теплі.

cat-75063_1920

 1. Намагайтеся без зайвої потреби не випускати тварину з дому. Цуценята і кошенята, старенькі коти і собаки, а також короткошерсті породи найбільш вразливі до холодів. Навіть коротке перебування на вулиці може стати для їхнього організму стресом. А залишати їх в морози без нагляду взагалі неприпустимо – це призводить до трагічних наслідків.
 2. Взимку чотирилапому не завадить спеціальний захисний одяг. Яким породам точно знадобиться власний гардероб, читайте тут.
 3. Для тварин, які живуть на вулиці, ви можете облаштувати укриття на час холодів. Підійдуть дошки, солома і старий теплий одяг.
 4. Забезпечте чотирилапого мешканця вулиць достатнім харчуванням і питтям. Цілком можливо, цієї зими ви врятуєте чиєсь життя.
 5. Сольовий реагент у піскосуміші, якою посипають дороги і тротуари, може не просто подразнювати, а обпікати собаці лапи. Ретельно мийте їх навіть після короткої прогулянки.
 6. Подбайте про те, аби на час прогулянки пасма на лапах у довгошерстих собак були підібраними. Через налипання снігу на шерсті утворюються бурульки, які можуть травмувати тварину. Пасма можна підв’язати або ж придбати спеціальні налапники.
 7. Регулярно зістригайте собаці кігті. Інакше на ожеледиці йому буде набагато важче тримати рівновагу.
 8. Антифриз – це порятунок для вашого автомобіля, але для улюбленця це отрута! Тримайте омивач у недоступному для тварини місці. Якщо розіллєте рідину, обов’язково приберіть за собою, поки це не завдало лиха якомусь песику чи коту.
 9. Про всяк випадок постукайте по капоту, перед тим, як завести машину – вуличні коти часом лізуть до двигунів, аби зігрітися.
 10. Переконайтеся, що спальне місце вашого улюбленця достатньо тепле. Незалежно від породи, розмірів і віку, протяги дуже шкідливі для чотирилапих.
 11. Бережіть чотирилапого від вогню. І не забувайте: опалювати житло за допомогою газової плити вкрай небезпечно і для вашого улюбленця і для вас самих.
 12. При перших ознаках переохолодження у тварини негайно зверніться до ветеринара. Як надати першу допомогу, читайте тут.

dog-1229473_1920

Якщо у вас немає домашнього улюбленця, але ви давно мрієте про чотирилапого друга і готові стати справді відповідальним власником, то зараз дуже вдалий час взяти тварину з притулку. Переживати зиму набагато легше разом. Вдома. У теплі і любові.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий