Поради: чи дозволяти улюбленцю спати з вами на ліжку?

Ми зібрали фотографії від друзів Kormotech & Соціум про те, як сплять їхні тварини. Раніше ми вже говорили, що за статистикою, 45% собак сплять на ліжках господарів. А тепер ми це ще й покажемо! Аби ґрунтовно підійти до питання, ми вирішили розібратись, чи можна собаці чи коту спати на ліжку разом із господарем? І взагалі, що означає бажання вашої тварини засинати поряд із вами?

«Собаки сплять тільки поруч з тими людьми або собаками, яким довіряють» , – говорить відома дресирувальниця Вікторія Стілвелл. Відтак, бажання спати поряд говорить ні про що інше, як відданість та довіру з боку вашого улюбленця.

Крім того, як відомо ще з часів Гіппократа, собаки й коти володіють терапевтичними здібностями. Перебування поряд з вихованцем сприяє нормалізації тиску, покращує серцево-судинну діяльність, відновлює душевний комфорт.


З іншого боку, не кожен собака і не кожен господар можуть собі це дозволити через низку дуже важливих причин. Не можна дозволяти тварині засинати поряд із вами, якщо ви страждаєте на астму або алергію. Також не впускайте собаку в ліжко, якщо хоч раз помітили, що вона схильна проявляти агресію або домінуючу поведінку щодо членів сім’ї. Буває й так, що собаки або коти просто не дають спокійно спати своїм господарям: хроплять або важко дихають, цапають лапою по носі, очам. Є такі коти, які люблять спати в буквальному сенсі на шиї в господаря. Не варто дозволяти їм спати із дітьми.

Взагалі, якщо ваш собака або кіт веде себе нормально, то можете йому дозволити спати з вами в ліжку. У такому сусідстві є й позитивні сторони. Наприклад, якщо у вас виникали проблеми із засипанням, то вихованець, що знаходиться поряд, допоможе заснути. Ви прислухаєтеся до ритмічного дихання собаки або муркання кота і засинаєте швидше. Часто люди, особливо діти, в обіймах з собакою відчувають себе в безпеці.

Але все ж ми вам не відповімо одностайно: впускати чи ні вихованця в своє ліжко. Це вирішувати вам. І знайте, що ваш чотирилапий друг залишиться відданим і вірним вам, незалежно від вашого рішення.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий