Поради кінолога: як з перших днів життя зміцнити нервову систему свого собаки

цуценята з розплідника вескаКожен господар хоче, аби його улюбленець був здоровим, втім не кожен знає, що міцну нервову систему свого собаки можна розвинути вже у перші дні життя чотирилапого. До того ж, це робиться без медикаментів чи іншої хімії – вправами, які можна робити самотужки у домашніх умовах!

Олексій Коваль понад 10 років займається кінологією, він виховав не одне покоління чотирилапих, адже сам і розводить елітних службових собак в своєму одеському розпліднику «Veska».  Для успішного розвитку чотирилапих та поліпшення їхньої нервової системи, він використовує метод нейростимуляції цуценят на ранній стадії їхнього розвитку.

цуценята з розплідника веска 2«Завдяки цим процедурам ти в ранньому віці «витягуєш» у собаки його вроджені рефлекси, – розповідає кінолог. – Ти краще формуєш у тварини адаптивну реакцію, тобто у новому місці вона дуже швидко пристосовується, адже в неї більш стійка психіка. Адже коли на новому місці собака дуже довго все обнюхує, ходить колами тощо, то це, насправді, не її цікавість, це питання стабільності психіки. До того ж, такими вправами ти зміцнюєш нервову систему свого собаки. Тобто надалі чотирилапий буде простіше пізнавати навколишній світ».

Тож, рання стимуляція цуценят – це вправи, спрямовані на створення короткочасного стресу у цуценят віком від 3 до 16 днів. Ці вправи дають поштовх для передчасного розвитку нервової системи. Ця програма була розроблена військовими і названа “Біо-сенсор”.

Тобто, у перші ж дні життя (від 3 до 16 днів) варто робити наступні 5 вправ:

  1. Тактильна стимуляція.Тактильна стимуляція. Тримаючи цуценя в одній руці, провідник (тобто, Ви) м’яко стимулює (лоскоче) цуценя між пальцями на будь-якій лапі, використовуючи ватяну паличку. Необов’язково, щоб цуценя показував реакцію. Час стимуляції 3-5 секунд.
  2. Прямий постав головиПрямий постав голови. Використовуючи обидві руки, провідник тримає цуценя перпендикулярно землі, щоб голова була прямо над хвостом (сторч). Час стимуляції 3-5 секунд.
  3. Нахил головиНахил голови. Твердо утримуючи цуценя двома руками, провідник нахиляє йому голову, щоб вона дивилася в землю. Час стимуляції 3-5 секунд.
  4. Лежання навзнакЛежання навзнак. Тримати цуценя так, щоб його спина спочивала на долонях обох рук, а морда дивилася в стелю. Щеня може спати в цей час. Час стимуляції 3-5 секунд.
  5. Термічна стимуляціяТермічна стимуляція. Використовуйте вологий рушник, охолоджений в холодильнику мінімум 5 хвилин. Покладіть цуценя на рушник лапами вниз. Не заважайте йому рухатися. Час стимуляції 3-5 секунд.

Ці п’ять вправ необхідно проводити щодня 1 раз на день.

цуценята з розплідника веска 3За словами Олексія Коваля, такі вправи можна проводити й власноруч у домашніх умовах, головне, чітко дотримуватись усіх вимог і не намагатись зробити більше, або частіше, аніж це записано в правилах. Тварина може не реагувати очевидно на ці подразники, але це не є важливим, адже насправді всі необхідні процеси вже запускаються.

 

Більше порад спеціалістів можете прочитати за посиланням 

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.