Поради: як вберегти собаку від застуди

У час мінливої погоди та високого рівня захворюваності на вірусні хвороби, небезпека захворіти існує не лише в людей, а й у тварин. Чому собаки хворіють, як швидко виявити захворювання та яка профілактика, читайте далі!аватарка

Собаки так само, як і люди, можуть потерпати через застудні захворювання: фарингіту, риніту, бронхіту, трахеїту і навіть запалення легень. Особливо схильні до застуд дрібні декоративні собаки (карликові пуделі, той-тер’єри, левретки, карликові пінчери), а також кокер-спанієлі.

 

Чому собака захворів:

  • переохолодження,
  • зниження імунітету,
  • ведення малорухомого стилю життя,
  • ураженням бактеріальними, вірусними, грибковими інфекціями.

Звичайно, що тварини, котрі більшість часу проводять на вулиці, швидше пристосовуються до зимового періоду і їм важко підхопити простуду та інші респіраторні захворювання. А декоративні породи, незалежно від їх видів і розмірів, дуже чутливі до перепадів температур.

prostwda_u_sobak

Симптоми:

Визначити, що собака застудився, неважко. Спочатку тварина починає покахикувати, потім піднімається температура, з’являється нежить і стійкий кашель. Ветеринари радять не гаяти час і, щойно проявились симптоми, везти чотирилапого у клініку. Головним ризиком запальних захворювань у собак є невчасне лікування. Тобто, якщо лікування не почати вчасно, то ця інфекція може поширитися по всьому організму тварини, вражаючи все на своєму шляху, наприклад нирки, серце та інші внутрішні органи.

 

Профілактика захворювань:

На прогулянці тварин малих порід необхідно вдягати у спеціальний одяг, який закриває спину. Також, зверніть увагу, що собаки більше люблять холод. Тобто висока кімнатна температура не йде їм на користь, особливо коли ви з теплої квартири випустите тварину на вулицю. Іноді саме різкий перепад температур може викликати застуду й запалення швидше, аніж тривале перебування на морозі. Сама ж тривалість вигулювання не важлива.

Ретельно стежите за харчуванням свого улюбленця: у собаки повинен бути чітко збалансований раціон, не варто різко міняти тип звичної їжі. Крім того в зимовий період необхідно вводити в раціон мінерально-вітамін добавки, а так само необхідно збільшувати харчову калорійність.

Будьте уважними до своїх улюбленців! А допоможе у цьому Кодекс господаря – збірка корисних порад і настанов на кожен день!

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий