Поведінка котів: як зрозуміти улюбленця?

Часто господарі вважають, що певні аспекти поведінки улюбленця – це просто кумедні витівки. Втім, нерідко за цим криються таємниці, про які ми навіть не здогадувались! Читайте далі, які саме.

Якщо кіт ходить за вами з кімнати у кімнату, зазвичай це не стільки означає прив’язаність, скільки бажання кота контролювати ваші дії.

Якщо кішка біля Вас, і її хвіст тремтить – це найбільше відчуття любові, яке вона може виразити. Коли хвіст починає опускатися, значить, настрій змінився – можна відійти, вона не образиться.

Чи часто бувало так, що ваша киця треться об вас, притискається до ніг? Це означає, що вона намагається перебити «чужі» запахи своїм, тож можна вважати, що вона ревнує й хоче, аби господар «належав» їй.

Вуса можуть дуже багато розповісти про настрій та внутрішній стан кота. Якщо вуса дивляться вперед, – тварина чимось дуже зацікавлена. Або в сутичках хоче злякати суперника. Якщо вуса дивляться назад – кішка злякана, вона уникає дотиків.

Нервовий стан у кішки видають вуха – вони у неї дрібно сіпаються, хоча сама кішка може спокійно сидіти і спостерігати. Можна навіть, чіпаючи кішку в такому стані, добитися від неї шипіння і удару лапою (це означає, що тварина відчуває небезпеку або нервує).

У повсякденному спілкуванні киця уникає дивитися в очі людині або іншій тварині. Коли ж вона шукає погляд господаря, дивиться в обличчя, це означає, що їй потрібні спілкування, ласка або їжа.

Коли кішці страшно, вона притискається до землі, вуха її загнуті назад і притиснуті до голови. Якщо їй дуже страшно, то зіниці її розширюються, а шерсть стає дибки. Якщо киця горбиться — це ознака крайнього збудження під час загрози, страху та розгубленості.

Широко відкриті очі та спокійна поза говорять про спокій і умиротворення. Напівзакриті очі свідчать про невдоволення і втому, турбувати тварину в цей час небажано. Про збудження киці скажуть круглі зіниці при яскравому світлі. Звуження зіниць і напруженість тіла сигналізують про пильну увагу й готовність моментально почати рухатися.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий