Прогулянковий етикет або як правильно вигулювати собаку

Продовжуємо серію корисних порад з вигулу домашніх улюбленців. Як правильно вигулювати собаку, скільки має тривати прогулянка та на що важливо звертати увагу?

У морозну погоду, яка очікує на нас у лютому, варто звернути увагу на тривалість прогулянок, адже не всі породи собак мають хутро, яке може достатньо зігріти у морози.

 

Скільки гуляти в холод?

«Якщо собака має довгу шерсть та густий підшерсток, або власники придбали теплий одяг, який не обмежує рухів тварини (можна ще й взуття, щоб захистити лапи), то гуляти можна стільки часу, скільки потребує ваш собака. При морозах та сильних поривах вітру разова прогулянка може тривати 15-20 хвилин. Породам з густим підшерстком, які походять з арктичних територій і були виведені для зимового полювання та пересування засніженими районами (це лайки, маламути)  не важко гуляти взимку. Мабуть, варто звернути увагу на вік тварини  – так званий геріатричний період, її загальний стан здоров’я та  фізіологічний стан», – каже ветеринарний лікар ЛКП «Лев» Ярина Волинець.

 

Чи спускати з повідця?

Варто пам’ятати, що під час прогулянки ми, тобто господарі, відповідаємо за наших улюбленців (адже поряд із місцем вигулу можуть ходити інші люди, тварини, або ж машини). Відтак, кінологи радять спускати собаку з повідця лише за умови нагляду за нею та якщо собака поводиться спокійно, не демонструє проявів страху чи агресії. Власник несе відповідальність за безпеку та здоров’я свого собаки, інших тварин та їх господарів.

 

Хто відповідальний?

Крім того, не варто забувати, що за пошкодження чужого або громадського майна під час прогулянок також відповідає власник. Про що мова? Про пошкодження зелених насаджень, смітників й лавок, а також, звичайно, про безпеку і здоров’я оточуючих і дотримання тиші у нічний час.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення громадяни – власники собак несуть, в тому числі, відповідальність:
– За порушення норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – штраф від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (ст.152 Кодексу);
– За знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів – штраф у розмірі: на громадян – від 10 до 30 НМДГ;
– дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну, а також повторне протягом року вчинення порушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3 до 5 НМДГ з конфіскацією тварин;
– За порушення вимог правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях (наприклад, гавкіт собаки у заборонений час – з 22-00 до 08-00) – попередження або штраф від 5 до 15 НМДГ для громадян (ст.182).

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий