Прогулянковий етикет для собак та їхніх власників

Прогулянка – це для вашого собаки ніщо інше як «вихід в світ». А, як ми знаємо, на світських заходах завжди варто дотримуватись етикету, аби не спричинити дискомфорту собі й оточенню. Тож, пропонуємо кілька порад із прогулянкового етикету для собак та їхніх власників. Збережіть собі на стіну, аби не загубити!

Правильна поведінка господаря і собаки на прогулянці може вберегти від багатьох проблем, адже навколо – багато людей, автомобілів та інших чотирилапих. Відтак, даємо кілька корисних порад з прогулянкового етикету.

Варто пам’ятати, що проблемна поведінка собаки під час прогулянки – це провина господаря. Відтак, із самого малечку варто виховувати свого чотирилапого друга і ставати для нього беззаперечним авторитетом. Якщо ж собака ніяк не хоче слухатись вас, треба звертатись до професіоналів – кінологи пропонують різноманітні курси з виховання як тварин, так і їхніх господарів.

Повідець – це, перш за все,  певна гарантія безпеки. Вільний вигул в житловому секторі завжди становить загрозу – у дворах багато машин, чужих собак, тварина може злякатись чогось і втекти. Тому відпускати з повідця можна тільки собаку, який знає на «відмінно» і виконує команди «Стояти» і «До мене».

Кінологи радять спілкуватись зі своїм чотирилапим під час прогулянки – комунікувати, бавитись разом, хвалити за хорошу поведінку тощо. По-перше, це принесе радість і вам, і тварині. По-друге, собака не матиме часу на безпричинний гавкіт чи підбирання предметів з землі та надокучання незнайомцям.

Собакам потрібна соціалізація, тому дозволяйте своєму улюбленцю бавитись із іншими тваринами. Заборона будь-яких контактів із іншими собаками може призвести до того, що тварина виросте несоціалізованою і не буде знати правил поведінки з іншими тваринами, або ж буде всіх боятись.

Господарю завжди варто зважати на те, що його собака, так само, як і будь-який інший, має власний простір. Є певні моменти, коли тварину треба обмежити у спілкуванні (карантин, стрес тощо). Експерти радять пов’язувати на нашийник чи повідець жовту стрічку як знак того, що тварину не треба чіпати. Зважайте на подібні символи, аби не потрапити в незручну ситуацію.

Крім того, прибирати за своїм улюбленцем – це правило хорошого тону, беззаперечне до виконання. Повірте, ваш приклад сумлінності й прибирання за своїм чотирилапим, зможе «заразити» і сусідів-собачників, тож усе більше власників будуть відповідальними.

Незабаром ми продовжимо публікувати корисні поради з прогулянкового етикету!

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий