Що таке аджиліті: особливості та правила цього спорту

Щоденні заняття спортом зі своїм хвостатим улюбленцем – це чудова можливість тримати себе в тонусі, мати хороше самопочуття і весело провести вільний час. З кожним роком в Україні все більшу популярність здобуває відносно новий вид спорту – аджиліті, що у Великобританії з’явився наприкінці 70-х років XX ст. Сьогодні ж у світі вже існують сотні організацій поціновувачів аджиліті, які проводять змагання і привертають увагу неймовірної кількості глядачів.agility

Як виглядають змагання з аджиліті?

У перекладі з англійської мови agility означає швидкість, спритність, вправність. А й справді, це ті характеристики, які обов’язкові для цього виду спорту. У тренуваннях можуть брати участь собаки різного віку.

Під час змагання з аджиліті власник або хендлер спрямовує собаку через смугу перешкод. Тут враховується і швидкість, і вправність. Хендлеру забороняється заохочувати собак смаколиками чи іграшками. Також вони не можуть торкатися собаки або перешкод, за винятком випадкових дотиків. Відповідно, можуть використовувати лише жести, голос та інтонацію, а це потребує тривалого і наполегливого навчання собаки.

Перешкоди в аджиліті називаються снарядами. Вони поділяються на контактні (на них собака має пройти, наприклад, гірка) та безконтактні (собака має пройти, але не торкатись їх – шини, бар’єри).

Смуги перешкод складаються з 20 снарядів (зазвичай від 16 до 26). Щоразу встановлюється нова смуга перешкод, тому собаки біжать нею вперше. За правилами спортсмен може ознайомитися зі смугою лише за декілька хвилин до початку змагань.

Аджиліті – прекрасний спосіб активного відпочинку як для собаки, так і для її власників. Це справжній вид спорту, який дає змогу реалізувати себе і поспілкуватися з тваринами. Особливо спеціалісти радять його для собак у місті, які позбавлені можливості активного руху у повсякденному житті. І, звичайно ж, проводьте більше часу зі своїм хвостатим другом. Чотирилапий обов’язково оцінить турботу про його здоров’я і самопочуття.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий