Щомісяця львівські рятувальники допомагають тваринам у небезпечних ситуаціях

11011007_1575677876037598_9037474906093859373_nЩомісяця рятувальники Львова допомагають не лише сотням людей, а ще й кільком  тваринам, які опиняються у небезпеці. Так, працівники рятувальної служби знімають їх з дерев, або дістають із небезпечних підвалів чи колодязів.

У квітні інтернет «підірвала» фотографія, на якій рятувальники за допомогою спеціальної драбини знімали кота з дерева. Читачі дивувались такій людяності і активно обговорювали, що такий випадок – один на мільйон. Втім, самі рятувальники говорять, що подібна робота для них не є такою вже рідкою. Щомісяця таким чином рятується 2-3 тварини!
Про те, як рятують людей і тварин розповів начальник відділу зв’язків зі ЗМІ ГУ ДСНС України у Львівській області Віталій Туровцев. За його словами, подібні виклики у службі отримують регулярно. «Такі випадки у нас регулярні, нам часто телефонують із такими проханнями, тому в місяць маємо 2-3 порятованих тварини, – говорить Віталій Туровцев. – Ми на такі виклики виїжджаємо, адже люди нам дзвонять в паніці, бо ж кіт на дереві і дуже бояться за нього, тому ми допомагаємо».

Порятунок котів з дерева – справа дорога

рятувальник знімає кішку з дерева у ЛьвовіХоча, я всім наголошую, що у нас жодного випадку не було, щоб кіт помер на дереві. Тобто, якщо він туди заліз, то він зможе сам звідти злізти, – продовжує спікер рятувальників. – Головне – не лякати його і не створювати таких стресів, при яких тварина не може сама спуститись. Тобто, коли кіт знаходиться на дереві, а під деревом стоїть 15-20 людей і всі кричать, його кличуть до себе, то, зрозуміло, що тварина налякана і не спуститься ніколи. Якщо тварину залишити в спокої, то вона сама спуститься».

За словами рятувальників, подібних викликів зазвичай надходить більше, аніж випадків, де у допомозі фахівців дійсно є потреба. «Ми спочатку намагаємось пояснити людям, що загрози немає, щоб вони відійшли від дерева на кілька метрів і дали тварині спокійно спуститися, – говорить Віталій. – Але якщо випадок неординарний, то вже направляємо туди команду». Справа в тому, що кожен такий порятунок обходиться службі «в копієчку», адже при таких операціях задіяний не лише особовий склад рятувальників, а ще й спецтехніка. «Насправді, приймаючи рішення знімати кота з дерева, ми дещо ризикуємо. Теоретично може статись так, що в цей же момент десь спалахне пожежа і та техніка і люди, які задіяні у порятунку тваринки, муситимуть бути там і рятувати людей», – ділиться речник ДСНС.

Рятувальники завжди поруч

рятувальник зняв кушку з дерева у ЛьвовіАле бувають в роботі рятувальників випадки, коли без їхньої допомоги тварина загине. На такі виклики вони реагують обов’язково і докладають всіх зусиль, аби зберегти життя чотирилапим. «Бувають випадки, коли дійсно потрібно саме рятувати тварину. Наприклад, якщо вона десь застрягла, або впала кудись і сама не вибереться – такі ситуації є, – розповідає Віталій Туровцев. – Буває, що коти залізають в якусь трубу і не можуть вибратись, або падають у каналізаційні колектори. Тоді ми обов’язково виїжджаємо і рятуємо таких собак і котів, адже без нашої допомоги вони не виживуть. У нас часто бувають випадки, коли тварини падають у глибокі підвальні приміщення, тож самі вони не виберуться. Ми таких обов’язково рятуємо».

Насправді ж, зняття котів із дерев – це не прямі обов’язки рятувальників. Для таких справ варто викликати комунальні служби, які, на жаль, переважно не реагують на подібні сигнали.

Рятувальники ж просто не можуть залишити когось у біді, тож проводять і психологічну роботу із людьми та, за потреби, виїжджають на справжні операції заради братів наших менших. За словами Віталія Туровцева, львівські рятувальники в цьому плані – не якісь особливі, адже за потреби їхні колеги рятують тварин у всіх регіонах України.

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.