Скільки собак на вулицях Львова – результати загальноміського підрахунку

У місті Лева 3-5 серпня відбувся повторний підрахунок безпритульних собак. Скільки песиків на вулицях і навіщо потрібна реєстрація домашніх улюбленців? Пояснюємо у запитаннях і відповідях.

 

Що таке загальноміський підрахунок безпритульних собак у Львові?

 

Це ініціатива колишнього директора ЛКП «Лев» Олега Мацеха. Вперше безпритульних собак у Львові рахували 2015 року. На основі результатів цього підрахунку Львів першим в Україні розпочав впроваджувати програму відлову-стерилізації-вакцинації-прилаштування/відпуску безпритульних тварин.

 

А як рахують собак?

 

Третій рік поспіль ЛКП «Лев», представники ініціативи Animal-ID.info та волонтери, небайдужі львів’яни та опікуни, упродовж трьох днів щоранку працювали по всьому місту за спеціальною міжнародною методикою. Інформацію у режимі онлайн вносили до бази даних.  Собак фотографують завдяки мобільному додатку і вносять їхній опис одразу ж до бази даних, з якою працює модератор підрахунку. Програма також автоматично відзначає GPS-локацію тварини.

 

Скільки собак нарахували цього року?

 

На початок серпня 2017-го у місті виявили 412 безпритульних собак. Серед них 40.91% – це собаки з кліпсою.

 

20643211_1930468407210966_2751158490185198652_o

 

Тобто з кліпсою?

 

Тварини, яких вже відловили працівники ЛКП «Лев». Ці собаки пройшли вакцинацію від сказу та стерилізацію і мають на вушці спеціальну кліпсу.

 

412 собак це багато?

 

Треба порівнювати. У 2016 році під час другого загальноміського підрахунку виявили 595 хвостатих на вулиці. Якщо у попередні роки кількість відносно не змінювалася, то зараз відзначають позитивну динаміку.

 

20690464_1930468463877627_5807362257602285497_o

 

 

А скільки стерилізованих собак було торік?

 

Волонтери тоді нарахували 29% від загальної кількості. Тобто цей показник значно зріс, у порівнянні з минулим роком. До того ж, ідентифікатором слугувала, власне, кліпса. На деяких собаках її важко помітити або тварина могла її просто загубити. Тобто, фактична кількість стерилізованих собак може бути більшою.

 

Серед собак на вулиці є загублені чи покинуті?

 

Так, потенційно власницькі собаки серед підрахованих на вулиці тварин – 17.53%.

 

Як це змінювати?

 

Для цього наступним важливим завданням для міста і країни загалом має стати робота у напрямку ідентифікації домашніх тварин: реєстрація, жетони, чіпування. Жетон повертає загубленого собаку додому після того, як господар відшкодовує підприємству витрати на утримання. Це дисциплінує власників собак і змушує у майбутньому задумуватися перед тим, як заводити тварин. І дозволяє зменшити кількість безпритульних собак гуманним методом.

 

А навіщо рахувати собак на вулицях?

 

Підрахунок безпритульних тварин демонструє ефективність роботи у напрямку гуманного скорочення кількості бездомних собак у Львові. Це реалізують шляхом стерилізації собак-безхатьків та прилаштування їх у нові родини. За останній рік прилаштували 528 тварин.  

 

А якщо не вдається знайти для собаки домівку?

 

То він повертається на місце відлову – під нагляд опікунів, з якими ЛКП «Лев» працює по усьому місту.

 

Як на зменшення кількості собак на вулицях гуманним шляхом впливає Кормотех?

 

Ми хочемо допомогти ЛКП «Лев» виконати їхню місію. Тому Кормотех допомагає комплексно: забезпечує фінансово, кормами і комунікацією. Це сприяє, зокрема, у прилаштуванні тварин: завдяки правильному харчуванню собаки виглядають красивими та енергійними.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий