«Собака мені як доця». 5 історій вівчарок на службі

На міжнародні змагання службових собак на Закарпатті приїхали учасники з Донеччини і Луганщини.


В Ужгороді за підтримки КЛУБУ 4 ЛАПИ триває Перший відкритий міжнародний чемпіонат з багатоборства кінологів. Змагаються учасники з України і з-за кордону. Вони представляють  Національну поліцію, Державну прикордонну службу,  Пенітенціарну службу і Національну гвардію. За результатами двох днів лідирують чотирилапі копи з Чернігова, Запоріжжя і Тернополя.

Мартін Ружичка

У четвер, 28 вересня, собаки змагалися у чотирьох дисциплінах: пошук сліду, вибірка речі, вибірка людини і пошук гільз.

29 вересня, у п’ятницю, відбувається останній день змагань. Песики демонструють вміння затримувати правопорушника. А після цього судді оголосять загальні результати.

005

«Участь беруть 35 собак з усієї України і з-за кордону. Підготовка на рівень вища, ніж минулого року на Всеукраїнському чемпіонаті у Мукачевому. І цього разу представлені Луганська і Донецька область», – відзначає помічник коменданта змагань, заступник начальника Закарпатського кінологічного центру Нацполіції Дмитро Безкровний.

002

Чеську поліцію представляє Мартін Ружичка з міста Їглава. Їхній кінологічний центр налічує 35 собак і обслуговує увесь Край Височина. На змагання в Україну команда з Чехії привезла десятирічного бельгійского вівчара Кіма. Пес народився у Нідерландах. Мартін каже, в Україні і Чехії службових собак тренують дещо по-різному: «Ми більше працюємо не на тренувальних майданчиках чи стадіонах, а безпосередньо у місті: тобто, в реальних робочих умовах для поліцейської собаки. Щодо рівня українських псів, то важко порівняти з чеськими – десь вони слабші, а в чомусь сильніші».

Чеська команда

Німецький вівчар Арчі не відходить від свого кінолога. Харків’янин Олександр Балим є інструктором Кінологічного союзу України з пошуку вибухівки. У професії він майже 12 років. Арчі розуміє Олександра з півслова чи жесту. Пес спочатку спеціалізувався на пошуку вибухових речовин. Згодом його переорієнтували на слідову роботу. Арчі дуже любить працювати. З Олександром у них відчутно сильний контакт.

Олександр Балим і Арчі

Іван з Луганська працює кінологом з 2006-го. Коли почалася війна, виїхали до Сєвєродонецька. Зараз тут дислокуються 9 собак. Але постійно місця немає, і періодично вони змушені переїжджати. Буквально перед цим Чемпіонатом довелося знову збирати-розбирати вольєри. І попри те, що його службовий собака Хан трохи хвилюється, Іван все одно залишається у доброму гуморі: «Він ще молодий, зелений. Кобеля важче дресирувати, порівняно з сукою. Він прагне бути вожаком. Хан спеціалізується на слідовій роботі. Раніше це було найбільш затребувано. А коли почалася війна, додалося виїздів з пошуку вибухівки. У мене собаки завжди підтягнуті, спортивні. Комусь подобається, щоб була спиняка така, щоб в доміно можна грати. А я люблю, щоб собака була, як шнирь, рєзва і могла за потреби легко підстрибнути. Хану 1 рік і 8 місяців, а він важить 42 кілограми. Він крупний, але підтягнутий. А ще вуха! Як локатори. Аж завертаються. Всім нравляться його вуха».

Іван і Хан з Луганщини (2)

Трирічна вівчарка Багіра займається змалечку. Разом зі своїм господарем Володимиром вони працюють у Пенітенціарній службі на Львівщині. Цю собаку ще маленькою чоловікові подарувало його управління – за перше місце на змаганнях. Для Володимира це повноцінний член сім’ї. Багірі добре вдається слідова робота і долати смугу перешкод: «Вона дуже слухняна. Куди я – туди й Багіра. І я без неї нікуди. Вона дуже гарно поводиться. Справжня пані. До того ж суки розумніші».

Володимир і Багіра

Василь Сироїжко викладає у кінологічному навчальному центрі ДПС у Великих Мостах на Львівщині. На змагання приїхав з трирічним бельгійським вівчарем-малінуа Боско. Ця порода сильна у затриманні порушників. Минулого року на Всеукраїнському чемпіонаті з багатоборства кінологів у Мукачевому Боско з Василем посіли сьоме місце. Цьогоріч у Боско більше конкурентів. До змагань готувалися кожен день по кілька годин. Боско не лише служить з прикордонниками – його залучають і поліцеські. Звертаються у випадку крадіжки чи якщо треба шукати зниклих безвісти.

Василь Сироїжко і Боско 2

Денис з Одеси на міжнародні змагання приїхав з вівчарем Яго. Пес став другим на смузі перешкод – попри свою масивність, впорався із завданням за 52 секунди. Поліцейський кінолог також розповідає про свою бельгійську вівчарку Емілію-Джолі: «Сьогодні їй 17 місяців і 27 днів. Вона мені як доця. Вона спеціалізується на пошуку вибухівки. Ми працювали на Євробаченні в Києві. Кажуть, наш з нею знімок висить у генерала».

Денис і Яго з Одеси

Більше фото з Першого відкритого міжнародного чемпіонату Національної поліції з багатоборства кінологів в Ужгороді тут. Офіційний партнер: КЛУБ 4 ЛАПИ.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий