Собака на пікніку: техніка безпеки

Влітку ми часто проводимо вихідні та свята на природі. Хтось – регулярно бере з собою чотирилапих друзів, інші – побоюються це робити. Пропонуємо до уваги кілька простих, але дуже важливих правил безпеки, аби ваш улюбленець зміг проводити із вами цей відпочинковий час без жодних негативних наслідків.

Вода

У спеку тварина має мати доступ до свіжої води постійно. Тому господарю варто попіклуватись про те, аби собака мав достатній запас води на весь час пікніку. Для зручності можете взяти із собою мисочку для води, або ж спеціальну прогулянкову пляшечку-поїлку для собак.

Кліщі

У кущах, на деревах та на траві на наших чотирилапих очікує небезпека – кліщі. Відтак, готуючись до пікніку з собакою, обробіть хутро тварини репелентами проти кліщів, або ж дайте спеціальну захисну таблетку. Про ефективність усіх засобів можете розпитати у свого ветеринара, аби обрати оптимальний захист для свого улюбленця. Після прогулянки (навіть якщо собака був попередньо захищений), варто добре оглянути шерсть тварини, особливо кліщі полюбляють «селитись» біля вух (або у самих вушках), на шиї, на животику та біля геніталій собаки. Щойно ви побачили кліща, то не витягуйте його самостійно (якщо таке трапилось із вами вперше), краще відвезіть тварину до ветеринара, а він витягне паразита і дасть поради, як правильно робити це у домашніх умовах.

Затінок

Нерідко буває, що у спеку собаки отримують теплові удари навіть тоді, коли час на відкритому сонці нам здається не таким довгим. Небезпекою теплових ударів у тварин не варто нехтувати, адже вони можуть призводити до розладів центральної нервової системи собаки. Тож, обираючи місце для пікніку, попіклуйтесь про те, аби воно було у затінку, тож тварина (яка очевидно захоче стати частиною компанії і весь час буде проводити поряд із вами), перебувала у затінку, а не на сонці. Якщо тепловий удар все ж стався, то його найхарактернішими ознаками є збудженість тварини, висока (це можна зафіксувати навіть без термометра) температура тіла, хитка хода й посинілий язик. Найперше, що варто зробити при тих симптомах – знизити температуру тіла тварини (можна облити собаку холодною водою або ж занурити у ємність з нею; зробити холодний компрес: починати з лап потім живіт, шия та голова; або ж віднести у прохолодне приміщення) після того – до ветеринара.

Уважність

Найголовніше правило – бути уважним. Слідкувати, аби тварина не «хапала» заборонену їжу зі спільного стола, не відходила надто далеко і не бавилась із забороненими предметами (рибальські вудочки, спорядження тощо). І тоді навіть при виникненні небезпечної ситуації, ви зможете вчасно її оцінити та допомогти тварині.

Бажаємо гарних вихідних на природі разом зі своїми улюбленцями!

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий