Собаки чи коти: хто розумніший?

Поширене твердження про розумову перевагу собак над котами вкотре поставили під сумнів.

Японські вчені впевнені: кішки настільки ж добре вправляються із тестами на пам’ять, як і собаки, а це означає, що вони зовсім не поступаються їм розумом.

Аби переконатися у цьому, науковці провели дослідження за участі 49 котів, демонструючи їм по черзі знайомі предмети. Експеримент показав, що пухнасті мають здатність пригадувати одиничний приємний досвід – скажімо, їжу чи улюблений запах. Собаки також вміють «згадувати» минуле, що свідчить про наявність епізодичної пам’яті, схожої до людської. Це все може бути ознакою того, що в домашніх тваринок є певний тип свідомості, кажуть вчені. І, водночас, того, що розумові здатності у них – приблизно на тому ж рівні.

Натомість, британські вчені вважають, що коти і собаки у дечому таки перевершують одне одного. Так, у котиків краще розвинений сенсомоторний інтелект, тобто вони чутливіші, точніші в рухах і вміють полювати на велику дичину. У собак же краще, ніж у кішок, розвинений соціальний інтелект: вони більш «комунікабельні», вміють ділити ролі в зграях, і загалом є більш зрозумілими для людей, аніж котики.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий