Собаки, які залишили слід в історії

Звісно ж, кожен із нас знає відомих чоловіків та жінок. Навіть усім відомих дітей! А чи знаєте ви про особливих собак, які залишили свій слід в історії? Ми підготували добірку цікавих фактів!аватарка

В першу чергу, думаючи про собак в історії, згадуються Білка і Стрілка, славнозвісні собаки-космонавти. Та крім цієї парочки є ще кілька дійсно визначних чотирилапих.

 

Чайка, Лисичка, Білка і Стрілка

До речі, перед польотом, Білка і Стрілка пройшли суворий відбір за різноманітними критеріями: статі, віку, ваги, зросту тощо. Як і всі справжні космонавти, вони піддавалися суворим тренуванням – їх вчили переносити перенавантаження, довго перебувати в замкнутому просторі, приймати спеціальну їжу, не реагувати на високий рівень шуму. До речі, Білка зі Стрілкою після випробувань отримали роль дублерів, а от першими мали летіти у космос Чайка з Лисичкою. На жаль, їхня ракета вибухнула на дев’яностій секунді після старту.

 

Санто фон Хаус Цігельмайер та комісар Рекс

Санто фон Хаус Цігельмайер  – це німецька вівчарка, яку ми всі знаємо під ім’ям Комісар Рекс. Суперзірка популярного детективного серіалу з’явився на світ в 1991м році, в елітному розпліднику в Німеччині. А вже в сімнадцять місяців взяв участь у кастингу на роль хвостатого поліцейського.

Задля зйомок пес тренувався по чотири години на день і вивчив більше тридцяти команд, коронним номером стала крадіжка булочки з ковбасою, без якої не обходиться жоден епізод серіалу.

До речі, він отримував гонорар за свою роботу, по 15 тисяч доларів за серію, тож став найбагатшою собакою у світі.

 

собака ПавловаСобака Павлова

Під цим іменням мається на увазі, звісно ж, не один конкретний собака. Адже свої досліди науковець проводив із багатьма собаками, чиї життя були принесені у жертву, заради науки. Відзначаючи їхній внесок у розвиток людських знань, в Санкт-Петербурзі на території НДІ Експериментальної Медицини стоїть бронзовий пам’ятник собаці.

 

БолтоБолто

Хаскі на ім’я Болто принесли популярність страшні події 1925 року, коли в містечку Ноумен (штат Аляска, США) спалахнула дифтерія, яка загрожувала здоров’ю усі жителів. Тоді ситуація ускладнилася ще й шквальним вітром, який не довзоляв літакам злетіти. Доставити партію необхідних ліків можна було лише залізницею, та до найближчої станції лишалась тисяча кілометрів. Було вирішено зібрати кілька собачих упряжок, які, змінюючи одна одну, повинні були по ланцюжку передавати ящик. Гуннар Каас, господар упряжки, яку очолював Болто, відповідав за передостанній перегін. Шлях виявився небезпечним і складним, до місця вони добралися тільки пізно вночі. Щоб надолужити втрачені на важкій дорозі години, погонич вирішив не витрачати час на зупинку і зміну собак, вважаючи, що найважчу ділянку вони минули. Упряжка не пройшла і кількох миль, як почалася завірюха – така, що, за словами Каас, не те що зорієнтуватися і стежити за дорогою, а навіть просто розгледіти будь-шо на відстані витягнутої руки було неможливо! Ймовірність зірватися в яр, або збитися зі шляху і замерзнути була дивовижно велика, але тут Болто повною мірою проявив себе, впевнено і точно вивівши нарти крізь буран прямо до Ноумен. І епідемія була зупинена.

 

джульбарсДжульбарс

Цей собака – учасник Другої світової війни, східно-європейська вівчарка, чий внесок у порятунок життів солдатів і мирних жителів важко недооцінити. Підготовлений у військовій частині до мінно-розшукової служби, пес за роки війни зумів виявити понад сім тисяч мін і близько ста п’ятдесяти снарядів. Безпомилкове чуття і невтомний дух провели його по всій Росії і далі – він брав участь у розмінуванні великих об’єктів в Празі, у Відні, допомагав убезпечити Володимирський Собор у Києві, і це лише мала частина його досягнень.

В березні 1945 року за успішне виконання бойового завдання, Джульбарс був нагороджений медаллю «За Бойові Заслуги» – безпрецедентний випадок, коли собака удостоїлася військової нагороди. Однак, уже в самому кінці війни Джульбарс був поранений, і за станом здоров’я не міг взяти участь у Параді Перемоги – він не міг ходити, втім, пес таки відновився після травм і навіть став кіно-зіркою.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий