Стрижки домашніх тварин: за чи проти?

Досить поширена практика сьогодні – коротко стригти домашніх улюбленців на літо. Мовляв, так вони краще переносять спеку. Як це робити правильно та в яких випадках – у матеріалі нижче.

Більшість лікарів не радять голити собак без медичних рекомендацій на те. Аргументують позицію тим, що  улюбленцям не може бути спекотно у їхній природній шерсті. Окрім того – потові залози розміщені в них на лапках та на язику, а не на тілі. Хоча й додають – все індивідуально і, перш за все, залежить від клімату, у якому тварина мешкає.Водночас, ветеринари допускають гоління, якщо собака важко переносить спеку і погано почувається при високій температурі повітря. Та в такому разі собаку повинен стригти спеціаліст із грумінгу, а не господар, адже тут важливо, аби процедуру робили стерильними інструментами і випадково не пошкодили шкіру тварини.

Ветеринари також додають: є ризик погіршення психологічного стану собаки, тож задля розваги це робити точно не варто. Зокрема, іноді тварина може відчувати дискомфорт, змінювати поведінку, «закриватись» від господаря. Також не рекомендують голити короткошерстих собак, адже у них – вищий ризик отримати сонячні опіки. Та й загалом, бажано залишати кілька сантиметрів шерсті, аби захистити улюбленця від негативної дії сонця.

Щодо гоління кішок, то тут вчені і зовсім схиляються до того, що цього робити не варто. Вони переконані: теплообмін у пухнастиків працює краще, аніж у собак, вони менші, тож швидше «охолоджуються». А гоління, натомість, може цей теплообмін порушити. Також котики рухливіші за собак, а це дозволяє їм вдало ховатися від сонця в темних та прохолодних місцинах.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий