Тварини, яким встановили пам’ятники за відданість та хоробрість

Виявляється, монументи встановлюють  не лише людям, але й тваринам! І повірте, мова не тільки про пам’ятник Хатіко, собаці, який завоював серця своєю відданістю.

Чим ще тварини змогли заслужити собі пам’ятники, читайте далі!

20140924130515_1b058

У російському містечку Пльос є пам’ятник кішці на ім’я Муха. Муха заслужила таку честь своєю відвагою та самопожертвою. Одного дня Муха з двома своїми кошенятами вийшла погуляти надвір, але там на них напала зграя псів. Як говорять люди,  кішка-мама билася до останнього, поки не загинула сама. А кошенят все ж вдалося тоді врятувати від собак.

2008 року було вирішено вшанувати таку відвагу пам’ятником – кішка сидить на березі річки і чекає свого господаря з риболовлі. Сьогодні у жителів міста склалася своя традиція: вважається, що якщо погладити фігуру кішки, то це обов’язково принесе щастя.

Тваринам на війні 800px-Animals_in_War_west

 А в Лондоні, наприклад, взагалі є пам’ятник тваринам на війні. Він присвячений пам’яті всіх тварин, які «служили і загинули в британських і союзницьких військах у війнах і конфліктах у всі часи». Меморіал «Тварини на війні» складається з трьох основних елементів, має два рівні, розділені домінуючою стіною з барельєфами. На нижньому рівні меморіалу вгору по щаблях ідуть в прохід посеред стіни два важко навантажених бронзових мули. На верхньому рівні стоять бронзові кінь і собака; собака озирається в пошуках свого господаря. Нижче основного напису «Тварини на війні» розміщені дві окремі фрази: «Цей монумент присвячений всім тваринам, які служили і загинули в британських і союзницьких військах у війнах і конфліктах у всі часи» та «У них не було вибору». На стіні барельєфами зображені поштові голуби, собака, верблюди, коні, слон, мул, віл, корова, кіт. Тут також відтворена медаль Марії Дікін – військова нагорода Великої Британії для тварин. Вперше її було вручено у 1942 році, і з тих пір цією медаллю були нагороджені 62 тварини, включаючи собак, голубів, коней та одного кота.

5705948_9169987

А посеред війни на Донбасі мешканці Донецька якось змогли поставити у місті пам’яник «Друг», який зображує людину і собаку. Автор пам’ятника сам дивується, як таке стало можливим, проте ідея, що жевріла протягом кількох останніх років, нарешті втілилася в неочікуваний момент.

А як ви гадаєте, як мав би виглядати пам’ятник чотирилапим, що гинуть під кулями та служать сьогодні на Донбасі?

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.