«У дитинстві він бив котів. А потім потрапив до в’язниці». Чому в українських школах запроваджують уроки добра

Львів, що любить тварин. Наприкінці літа у місті провели ще три уроки гуманної освіти. Цього разу учнями на один день стали директори і завучі львівських шкіл.

IMG_1767

«Маленький принц. Львів, що любить тварин» – так називається інноваційний освітній проект, який вчить гуманного поводження з тваринами. Спеціально розроблена програма розкриває теми добробуту та гармонічного співіснування з тваринами, відповідальності та жорстокості людей щодо них. Курс вчить поважати домашніх тварин і розуміти їхні потреби.

У травні уроки провели для семикласників усіх 138 шкіл Львова. Перед тим навчання проходили вчителі біології. А тепер черга завучів і директорів. Для освітян заняття відбулися 21, 22 і 30 серпня на ЛКП «Лев».

21277906_1025638967577116_1676718092_o

Мета таких зустрічей – залучити їх до процесу, аби школа як середовище втілювала філософію біоцентризму. Це сприятиме системному впровадженню гуманної освіти в Україні.

«На цьому уроці я відкрив для себе багато цікавих речей, яких раніше не знав. При тому, що до тварин завжди ставлюся з любов’ю. Я вже бував в ЛКП «Лев» хотів взяти додому щеня, і тут мені допомогли з контактами волонтерів-зоозахисників. І сьогодні охоче беру участь у навчанні. Цей проект неодмінно треба втілювати, адже не буває вибіркової толерантності чи вибіркової поваги. Після уроків гуманного поводження з тваринами людина інашке ставитиметься до всього, що її оточує. Я знав одного хлопця, який малим бив котів, а коли виріс, потрапив до в’язниці. Це невипадково. Виховання – одна з функцій шкільної освіти, і такі уроки дуже потрібні», – розповідає директор НВК «Школа комп’ютерних технологій – Львівський технологічний ліцей» Михайло Кремінь.

 

21222824_1988315571413623_495577303_o

Дітей навчають уникати агресії та правильно спілкуватись з тваринами і піклуватися про них, а також розуміти, скільки потрібно часу та грошей, щоб тримати вдома собаку чи кота.

«До сьогодні в ЛКП «Лев» я ніколи не був. І мав негативне уявлення про це місце. А сьогодні побачив круте приміщення і хороші умови для тварин. Люди, які втілюють проект «Маленький принц» відкриті і готові працювати з дітьми. У світі дуже багато теоретиків, а до цього курсу залучені практики, які спираються на власний досвід. А ще дуже важливо, що заняття інтерактивні, і школярі мають змогу побачити на власні очі і доторкнутися до того, про що йде мова на уроках», – говорить о. Олег Ладнюк, директор НВК «Школа-гімназія «Шептицьких».

Освітній проект «Маленький принц. Львів, що любить тварин» запозичений з досвіду Великобританії. У Львові курс започаткували у 2016 році. Це спільна ініціатива компанії Kormotech і департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Партнерами проекту є онлайн-академія гуманної освіти, фонд Dog Trust та ЛКП «Лев».

«Ми розповідаємо дітям про безвідповідальність, наслідком якої зокрема є проблема безпритульних собак, – розповідає керівниця проекту «Маленький принц. Львів, що любить тварин» Катерина Ковалюк. – Так діти більш усвідомлено ставитимуться до того, що вдома має чи не має з’явитись домашній улюбленець. Відповідальніше дбатимуть про тварин. І, що важливо, ставатимуть гуманнішими не вибірково: якщо ти добрий до тварин, ти добрий і до людей».  

«Маленький принц. Львів, що любить тварин» інтегрований у шкільну програму. Учні виконують інтерактивні вправи і отримують спеціально розроблені робочі зошити, а вчителі викладають за сучасними методичними посібниками. Це чотири уроки в класах і виїзне заняття на ЛКП «Лев» для семикласників у межах предмету «Зоологія».

Курс також планують реалізувати у Києві, Дніпрі та Миколаєві.

Фоторепортаж з попередніх уроків дивіться на Гал-Інфо.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий