У Києві може з’явитися зоополіція

Внести зміни до закону про Національну поліцію і доповнити його пунктом про створення підрозділу, який розслідуватиме злочини проти тварин, пропонує Київська міська рада.

dog-813103_960_720

Депутати підтримали відповідне звернення до парламенту. Про це повідомила прес-служба Київради.

Мета цієї ініціативи полягає у захисті домашніх та безпритульних тварин від жорстокого поводження та у запобіганні нападів агресивних тварин на людей. Рішення підготували у відповідь на петицію про створення для цього окремої служби у Києві, яка зібрала 10 тисяч підписів.

Про функціонал майбутної зоополіції говорити зарано. Наразі можливість створення такої структури не передбачена законодавством України. Тому потребує відповідної нормативно-правової бази на рівні Верховної Ради.  

Кілька років тому зоополіція з’явилася в Болгарії. Спеціальну ланку у міністерстві внутрішніх справ створили для розслідувань злочинів проти тварин за моделлю нідерландської зоополіції. Напередодні у Болгарії зросла кількість правопорушень, скоєних проти тварин, розкриття яких перебувала на невиправдано низькому рівні. За проектом у кожній обласній дирекції міністерства для роботи зі злочинами проти тварин мають працювати один слідчий і один поліцейський. Кримінальний кодекс Болгарії за злочин проти тварини, що призвів до ушкодження чи загибелі, передбачає ув’язнення терміном до 5 років і штраф близько 25 тисяч євро в еквіваленті.  

Нагадаємо, на початку серпня Президент України Петро Порошенко підписав закон про кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Порушнику загрожує позбавлення волі терміном від 5 до 8 років.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий