В гостях у Барбоса. Як доглядати за безпородним собакою

Кожна порода відрізняється від іншої. Унікальна зовнішність і міцний імунітет є головною особливістю безпородних собак. Як і окремі породи, безпородні песики потребують уважного виховання і дбайливого догляду. У чому його особливості? Розповідає лікар ветеринарної медицини Олеся Шморгун.


У чому особливості безпородних собак?

Існують певні особливості, пов’язані зі здоров’ям або манерою поведінки, притаманні тій чи іншій породі або групі порід. У безпородних це залежить від того, які собаки/породи колись брали участь у народженні саме цієї тварини.

Якщо мова йде про собаку, який виріс на вулиці, то ще одна особливість – це непристосованість до життя у приміщенні чи загалом у неволі. Можуть виникати труднощі із привчанням до туалету поза межами квартири, з перебуванням цілий день самому вдома тощо. Також ці собаки мають схильність до «бродяжницва» і підбирання чогось на вулиці із землі – вони звикли так собі забезпечувати прожиття, і буває непросто їх від цього відучити. Так чи інакше займатися потрібно з кожним собакою.

Які особливості харчування і догляду за безпородним собакою?

Принцип підходу до харчування такий самий, як і у породистих собак – правильний підбір повнораціонного корму в залежності від віку, ваги, вгодованості та рівня активності собаки. Щодо догляду – значно більше уваги слід звернути вихованню.

Як зміцнити імунітет безпородного собаки?

У цьому немає потреби. Повноцінного регулярного харчування буде цілком достатньо.

f182131-759_441-dsc-5928-w

Фото: platfor.ma

Який загальний стан здоров’я безпородних собак у порівнянні з породистими?

Якщо це дорослий собака, підібраний на вулиці – зазвичай їхній імунітет дуже міцний. Частіше за все проблеми, що виникають у них із здоров’ям, пов’язані із шлунково-кишковим трактом як наслідок того, що собака тривалий час не отримував повноцінного харчування. Якщо мова йде про дрібних безпородних собак – усі особливості малих порід, притаманні також і їм (зубний камінь, чутливе травлення тощо).

Які найпоширеніші захворювання безпородних собак і як від них вберегтися?

Паразитарні та інфекційні захворювання. Профілактика – дегельмінтизація кожні три місяці. Щомісяця – комплексна обробка від зовнішніх паразитів (краплями на холку). Щороку – комплексна вакцинація, що включає в себе вакцину від сказу. Це обов’язково. Щомісяця – препарати для профілактики дирофіляріозу. Дуже бажано – стерилізація. Часто це буває головною умовою для адопції собаки з притулку.


Вже вдесяте в Україні відбудеться виставка безпородних собак «Кубок Барбоса 2017». За почесний титул собаки з різних областей змагатимуться 9 вересня у Києві на ВДНГ. «Для дружби не важлива порода» – головний девіз цих змагань. Конкурс навіть оцінюватиме рівень безпородності, тобто, що менше собака нагадує якусь породу, то вищий бал отримає від суддів.

Кормотех охоче долучається до Кубку Барбоса. На відвідувачів чекатиме ресторан для собак від КЛУБУ 4 ЛАПИ та міні-тренінги з гуманної освіти. Приєднуйтесь!  

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий