Важливо: як вберегти собаку від отруєння догхантерами

У Львові активізувались радикальні настрої щодо безпритульних собак у місті. Цю тему вже кілька днів обговорюють у соціальних мережах, тож є імовірність що незабаром плани будуть втілювати в життя. У зв’язку із напруженою ситуацією, пропонуємо освіжити у пам’яті основні правила першої допомоги отруєній тварині. Поширте цю інструкцію серед друзів, аби бути готовим врятувати свого чотирилапого друга.

На жаль, ми регулярно нагадуємо власникам собак про правила безпеки, адже повідомлення про дії догхантерів у різних містах України отримуємо ледь не щодня. Найчастіше безпритульних (а разом з ними і домашніх) собак догхантери отруюють. Відтак, нагадуємо прості правила, які вбережуть тварині життя. І вчергове дякуємо за корисні поради Фонду Happy Paw, який вже не перший рік проводить інформаційну кампанію проти вбивць собак.

  1. Сформуйте вдома аптечку. Вона може знадобитись вашому собаці, або тому, хто живе на вулиці. Що треба мати: 2 упаковки 5% розчину «Піридоксину гідрохлорид» (2 упаковки, 10 ампул по 1 мл); 2 великих шприци (по 10 мл); 4 упаковки активованого вугілля; «Ентеросгель»; 2 клізми (спринцівки): одна для ректального, інша для перорального застосування; «Фуросемід» або «Лазикс».
  1. Симптоми отруєння. Якщо собака отруївся «Ізоніазидом», симптоми проявляться у проміжку від 40 хв. до 2-3 годин: серйозне порушення координації, рясне слиновиділення і/або піна з рота (внаслідок паралічу дихальних м’язів), конвульсії та судоми, посинілий язик, загальна збентеженість (собака скулить, виє, метушиться від болю). Отрута вбиває тварину протягом 4-6 годин, діяти треба дуже швидко!
  1. Перша допомога тварині. У першу чергу треба спровокувати блювоту. Соляний розчин (столова ложка на склянку води), молоко з сіллю (половина столової ложки на склянку молока). «Піридоксину гідрохлорид» (вітамін В6). Цей препарат треба використовувати превентивно, до консультації з ветеринаром. Приблизно 10 мл набрати в один великий шприц та ввести внутрішньом’язово (тобто у задню лапу якомога глибше), і через 1,5 – 2 години повторити (в іншу задню лапу). Після блювання – абсорбенти. Наприклад, активоване вугілля, розчинене у воді (не менше 10 таблеток) або «Ентеросгель» (2 столові ложки на середнього собаку). Очищувальна клізма (не повинна бути теплою, краще трохи холоднішою за кімнатну температуру, щоб кишківник трохи стиснувся і тим самим погіршилась здатність всмоктувати отруту). Якомога більше рідини та діуретиків (2 таблетки «Фуросеміду» або «Лазиксу»). Після цієї першої допомоги (15-20 хвилин) спеціалісти радять негайно везти собаку до ветеринара. Не потрібно чекати, доки у чотирилапого припиниться нудота або закінчаться судоми.
  2. Превентивні заходи. Для того, аби убезпечити домашню тварину від отруєння необхідно відмовитись від самовигулу, слідкувати за собакою під час прогулянок (аби тварина нічого не підбирала з землі), слідкувати за поведінкою тварини після прогулянок (аби не пропустити важливий симптом).

У Львові діє комплексна програма регулювання чисельності тварин у місті та нові Правила утримання і поводження з тваринами. Однак, на інформаційній хвилі люди можуть піддатись емоціям, тож у найближчі тижні варто більш ретельно пильнувати за своїми улюбленцями та пригодованими чотирилапими безхатченками.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий