Вчені вкотре спростували думку про те, що собаки розумніші за котів

Японські науковці нещодавно провели дослідження, результати якого вкотре поставили під сумнів тезу про те, собаки розумніші від котів. На думку вчених, коти також можуть відмінно впоратись з спеціальними тестами на пам’ять.

Загалом у дослідженні взяло участь 49 котів. Його результати продемонстрували, що ці чотирилапі також згадують приємний досвід, який мали раніше. Наприклад, улюблені іграшки або смаколики. Собаки теж можуть пам’ятати конкретну подію, що є епізодичною пам’яттю.

Цікаво те, що кожна людина теж має конкретні індивідуальні спогади. Наприклад, ми згадуємо, що їли на сніданок, перший день нової роботи тощо.

Сахо Такагі, психолог Університету Кіото, пояснює, що коти і собаки іноді згадують одиничний минулий досвід. Це свідчить про епізодичну пам’ять, яка дуже подібна до людської.

«Епізодичну пам’ять пов’язують з інтроспективною функцією розуму. Наше дослідження може означати, що у котів є певний тип свідомості. А ще існує цікаве припущення, що кішки можуть насолоджуватися спогадами, як і люди», – зазначає Сахо Такагі.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий