Весна наближається. Як вберегти тварину у сезон кліщів

Щойно температура надворі починає підвищувати і бути з позначкою плюс, прокидаються кліщі. Вони становлять чималу небезпеку для вашого улюбленця, тож пропонуємо поради, аби убезпечити тварину від кліщів, а також як діяти, якщо собаку все ж вкусили.

Науковці стверджують, що на початку весни кліщі особливо небезпечні, адже вони прокидаються голодними та агресивними.

8da476f72f06a276b1f930cdb28c21f1_XL

В чому небезпека?

Кліщі не просто п’ють кров. Основна небезпека полягає в тому, що вони є переносниками, наприклад, такого захворювання, як бабезіоз (піроплазмоз) собак. Ця хвороба нерідко призводить до смерті чотирилапого. Кліщі можуть стати причиною хвороб печінки і нирок (виникає кривава сеча). Буває, що через кліщів настає хвороба серця, у тварини підвищується температура. Метеоризм, блювання, пронос – це все теж може бути наслідком того, що на тілі вихованця оселився паразит. Живе кліщ в тінистих вологих місцях: парках, лісах, полях, навіть в міських кущах. Тобто майже всюди, де ви гуляєте зі своїм собакою.

 

Чи є профілактика?

Кліщі дуже швидко адаптуються до фармацевтичних та інших засобів, розроблених проти них. Особливо НЕ діють такі «народні» методи, як горілка з оцтом, скипидар, нашийник, який дехто тримає в баночці в холодильнику (нібито для того, щоб довше зберігати «антикліщині» властивості). Однак, різноманітні ветеринарні засоби проти кліщів, також постійно розвиваються. Фармацевти вигадують все нові і нові формули, до яких кліщі ще не мають імунітету. Нашийники проти кліщів, спреї та краплі можуть частково захистити улюбленця.

 

Важливо після прогулянки регулярно оглядати собаку. Кліщу, щоб «вмоститися», потрібно 15-20 хвилин. Тому якщо вчасно провести огляд, кліща можна просто струсонути з шерсті собаки.

 

Як проводити огляд собаки?

Вичісуйте тварину після прогулянки. Якщо помітите кліща, то не поспішайте витягати. Капніть на нього крапельку спирту або олії, він послабить хватку. Краще, звичайно, самостійно його не висмикувати, це професійно зроблять у ветеринарній клініці. Але якщо вже немає можливості повести собаку до ветеринара, візьміть рукавички, видаліть паразита і спаліть його. Шкіру навколо місця, де був кліщ, необхідно обробити антисептиком. Зазвичай кліщі розміщуються у таких зонах на тілі тварини: шия, голова, пах, область за вухами.

 

Радимо у випадку укусу кліща звернутись до ветеринара та слідкувати за самопочуттям і поведінкою собаки.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий