Води котам. Скільки за день має випивати ваш улюбленець

Якщо ваша кішка мало п’є, це ще не означає, що її організм цього не потребує. Тварину потрібно привчити щодня вживати достатню кількість води. Натомість забудьте про пиття з-під крану і коров’яче молоко. Чому? Пояснює лікар ветеринарної медицини Олеся Шморгун


Чому коти п’ють помітно менше, ніж собаки? 

Еволюційно сучасні домашні коти беруть свої корені від диких котів, що жили в пустелі. Вільного доступу води в пустелі нема, вода там є дефіцитом, і дикі коти пристосувалися до споживання дуже маленької кількості води, порівняно, наприклад, із собаками. Ця звичка збереглась і в сучасних котів. 

cat-1088899_960_720

Чим загрожує коту недостатня кількість щодня вжитої води? 

Недостатнє споживання води призводить до утворення дуже концентрованої сечі, що значно збільшує ризик розвитку захворювань сечовивідної системи, а саме розвитку сечокам’яної хвороби. Нестача води або вживання неякісної води також тягне за собою такі наслідки, як захворювання нирок (ниркова недостатність, хронічна хвороба нирок, порушення фільтраційної функції нирок).

Скільки води тварина має випивати за добу?

Норма споживання води для котів повинна складати 30 мл води на 1 кг маси тіла тварини на добу.

Якої якості має бути вода? Чи можна дозволяти кішці пити з-під крану?

Коти повинні споживати чисту свіжу питну демінералізовану воду. Ні в якому разі не можна котам давати пити з-під крану. Це неочищена вода, яка не підходить для пиття. Для тварин ідеальною є бутильована дитяча вода типу «Малятко».

cat-2908656_960_720

Як змусити кота пити вдосталь води?

Для того, щоб кіт або кішка пили достатньо води, необхідно створити для цього умови. Миска з водою не повинна стояти надто близько до миски з кормом — хижаки не п’ють біля їжі. Миска для води має бути керамічною —  не пластиковою і не металевою. Вода повинна бути свіжа, чиста, кімнатної температури. Миска для води має бути широкою, щоб під час пиття кіт не торкався її країв своїми чутливими вусиками — вібрисами. Коту це неприємно, і він не питиме багато за таких умов.

cat-1196374_960_720

Для тих улюбленців, які віддають перевагу проточній воді, ми рекомендуємо придбати спеціальний питний фонтанчик. Вони не дешеві, але для здоров’я кота просто незамінні.

$_57

 Які продукти з тих, що порушують водний баланс організму, заборонено давати котам?

Таких нема. Не можна давати занадто солоні продукти. Такі, як солена риба, наприклад. Це може призвести до сольового отруєння. З іншого боку, багато виробників харчування для котів додають до кормів незначну кількість солі, щоб кіт відчував спрагу та споживав більше води.

Чи можна кошеняті і вже дорослому коту пити коров’яче молоко? 

Коров’яче молоко ні в якому разі не може замінити питну воду ані коту, ані людині. Ба більше, у дорослих кішок не виробляється фермент, що розщеплює молочний цукор — лактозу. Тому коров’яче молоко у котів не засвоюється, і його споживання може призвести до розладів травлення.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий