Волонери в Донецьку щодня рятують сотні собак на війні… Не стій осторонь!

Під опікою притулку “ПІФ”, який знаходиться в Донецьку, зараз близько 800 собак, з них 50 вихованців – собаки-інваліди. Притулок так переповнений через військові дії – останнім часом люди нерідко відмовляються від своїх тварин через переїзд в інші міста і країни. Крім того, працівники притулку просто не можуть залишити без нагляду поранених собак, а є навіть такі, що отримали осколкові поранення від обстрілів.

Волонтери, яких у місті стало значно менше через війну, всупереч військовим діям і обстрілам все одно намагаються допомогти тваринам вижити і, більше того, знайти нову родину і турботливі руки. Для цих людей війна стала другорядним питанням, їх не лякають звуки залпів, адже у них є свої турботи – допомагати тваринам. Детальніше про покинутих собаках і добрі серця, які їм допомагають, ми  поговоримо з директором донецького притулку “ПІФ” Вікторією Васильєвою.

на фото – Вікторія Василь’єва – директор притулку “ПІФ”

– Скільки ж у вас вихованців і як вони потрапляють до притулку у зв’язку з війною?

– Дзвінки і листи з проханням прийняти тварину в притулок надходять щодня, у великих кількостях, тому що багато людей відмовляються від вихованців у зв’язку з переїздом. Зараз під опікою нашого Фонду близько 800 собак, і ми робимо все можливе, щоб розміщувати залишених тварин у себе в притулку. Але, як і будь-який подібний заклад, ми маємо ліміт наповнюваності. І зараз притулок дуже переповнений. Крім цього, ми надаємо безкоштовну ветеринарну допомогу безпритульним тваринам. За даною програмою в притулок надходить велика кількість травмованих тварин, частину з яких вже не можна випустити в колишній ареал проживання через отримані травми. Звичайно ж, ми утримуємо таких тварин у себе, зараз у нас 50 собак-інвалідів.

– Чи багато тварин взагалі з травмами і чи багато можливостей в такій ситуації допомогти цим собакам?

– “ПІФ” з 2011 року надає безкоштовну ветеринарну допомогу бездомним тваринам нашого міста. За час дії даної програми надано безкоштовну допомогу більше 5000 бездомних тварин. За нашими підрахунками, 90% тварин, що пройшли по програмі – це травматологія. Зараз надходять тварини і з осколковими пораненнями. Наш притулок завжди готовий надати і надає ветеринарну допомогу постраждалим тваринам нашого міста, але у нас не завжди є можливість розмістити на стаціонарне лікування таких тварини, зважаючи на заповнювання стаціонарів. Багато незручностей у своєчасній постановці діагнозу виникають через відсутність рентгена, УЗД і аналізатора крові.

 на фото – собака Карма, потрапила до притулку у вересні 2014 року

  – Скільки у притулку волонтерів? Як взагалі люди або організації допомагають “ПІФу”?

– У зв’язку з військовими діями багато волонтерів виїхали з міста, але продовжують допомагати нашому притулку інформаційно (допомагають прилаштовувати тварин через Інтернет та інші джерела), матеріально. А частина волонтерів все одно залишилися в місті і так само продовжують приїжджати до притулку, коли стрілянина не інтенсивна, і приділяти час собакам, за що їм величезна подяка.

Так само окрему подяку і вдячність хочемо висловити всім, хто в цей важкий для всіх час допомагають нашому притулку вижити. Велике спасибі Фонду Ріната Ахметова, що продовжує фінансувати програму ветеринарної допомоги, ОСВ (відлов – стерилізація – вакцинація – чіпування – кліпсування – випуск), який застосовується в європейських країнах; оплачувати роботу співробітників притулку… Спасибі людям з Донецька та інших міст України, хлопцям і фондам з Росії, Польщі, Німеччини, Ізраїлю та США. Багато людей відгукується на наші заклики про допомогу. І це заклики не тільки матеріального характеру, це і різного плану допомога: переклади текстів, фотографи, дизайнери, допомога в пошуку нових сімей для наших вихованців … Ми не перестанемо говорити слова подяки цим людям. Також нещодавно наш притулок отримав першу партію сухих кормів, це 2 тонни, від всеукраїнської ініціативи “Не залишай нас на війні” від українського виробника раціонів для тварин компанії “Кормотех”.

– У скільки обходиться притулок щодня, скільки кормів та медикаментів необхідно для вихованців?

– Якщо годувати тільки сухими кормами, то, в середньому, це 9 кг корму на одного вихованця в місяць, виходить, для всього притулку це близько 7 тонн корму щомісяця. Але ми ніколи не годували тільки сухим кормом, адже фінансово це нам не під силу. Якщо ми запарюємо вівсянку і пшеничне борошно, змішуючи потім кашу з бульйоном, звареним на поверненнях із супермаркетів (ще залишилися деякі в Донецьку, хто дає), то витрата щоденна: 3 мішки вівсяних пластівців по 25 кг. і 3 мішки мучки пшеничної по 40 кг. Виходить близько 700 грн. на день потрібно притулку лише на харчування тваринам. Сказати конкретно скільки необхідно коштів на медикаменти в день або на місяць, неможливо. Наприклад, сьогодні до нас надійшла одна собака з інфекційним захворюванням, а завтра надійде 10 собак, 5 з яких “по травмі”. Тому необхідність у різних ліках є постійно. Що стосується обов’язкового планового ветеринарного обслуговування вихованців, потрібні вакцини Вангард + 5L, антирабічні вакцини, протиглистовий раз в 3 місяці, протиблошині краплі 3 рази на рік з розрахунку від 700 до 800 тварин.

– Чи часто зараз вихованців забирають (додому або на поруки), можливо, когось вивозять з міста?

Зараз собак забирають в нові сім’ї не так часто як до військових дій в нашому місті, але беруть. Нам дуже допомагають в прилаштуванні собак хлопці з Росії (Пітер, Москва). З волонтерами з цих міст, ми співпрацюємо напевно з 2005 року. За цей час ми влаштували вже близько 700 собак за межі України. Також собак беруть до країн Євросоюзу (в основному, Німеччина), там ми співпрацюємо з місцевими зоозахисними організаціями. За час ведення військових дій нам допомагають в улаштуванні й хлопці з Києва. Кілька тварин, у тому числі, і собака-інвалід Гена, поїхали в Луцьк. Багато надходить дзвінків і листів з інших міст України, Росії та ближнього зарубіжжя з бажанням взяти собак з нашого притулку, але є проблеми з транспортуванням. Потяги з Донецька не ходять, а автотранспортом перевозити вихованця дуже дорого.

на фото – собака-інвалід Гена із новими господарями – (зліва-направо) директор Луцького зоопарку Людмила Денисенко, ветеринар Тетяна та Вероніка Федосова (дівчина, яка перевезла і знайшла Гені нових господарів)

– Яка мета зараз головна для притулку “ПІФ”?

– Притулок, навіть найкращий, не повинен бути постійним домом для тварин. Наша мета – максимально покращити якість життя вихованців у нашому притулку, знайти нашим вихованцям постійну, найкращу сім’ю, продовжувати реалізацію єдиної гумманної програми з регулювання чисельності бездомних тварин у нашому місті і довести її до логічного завершення. Добится введення в нашому місті реєстрації домашніх тварин та прийняття програми з утримання домашніх вихованців, а також популяризувати гумманное ставлення до тварин серед населення.

– Число притулків в області за останні місяці зменшилася. На Вашу думку, яка допомога буде доречною для збереження тих, що залишилися?

– Краще, щоб притулків взагалі не було. Щоб люди відповідально відносили до тих, кого приручили. Але оскільки найближчим часом дану картину важко уявити, то в першу чергу всім притулкам необхідна допомога в годуванні тварин і ветеринарному обслуговуванні.

Тварини Донецька та ряду інших міст стали, фактично, заручниками ситуації – адже без дому залишається все більше і більше собак, а допомагати їм вижити в нинішніх умовах все складніше, бо волонтерської допомоги тепер вимагають і люди. Але все ж таки питання порятунку тварин на війні залишається поза політикою. 

Допомогти притулку для собак “ПІФ” можна різними способами – долучившись до всеукраїнських ініціатив, або зв’язавшись з місцевими волонтерами.

Допомогти притулку можна також матеріально.

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.