Як допомогти собаці під час переохолодження чи обмороження?

Один з найбільш небезпечних для здоров’я тварини – це стан переохолодження та обмороження. Вони можуть призвести до серйозних наслідків,а  іноді навіть загрожують життю улюбленця. І тут обов’язково знадобляться знання першої допомоги.

Щоб допомогти своєму улюбленцю, варто зробити наступне:

  • Відведіть тварину у тепле місце і закутайте її в ковдру. Процес зігрівання може бути достатньо болісним. Заборонено класти тварину біля опалювальних приборів, адже зігрівання має бути поступовим і пасивним.
  • Переохолодження викликає різке зниження цукру в крові, тому корисно дати собаці пити теплу воду з медом. Слідкуйте, щоб вода у ємності завжди була чистою.
  • Якщо стан улюбленця не покращується, варто викликати лікаря або звернутися до найближчого ветеринарного кабінету.

Також варто пам’ятати про те, що є чимало дій, які погіршують стан собаки. Під час переохолодження не можна змушувати собаку енергійно рухатися, проводити інтенсивне зігрівання з використанням гарячого душу або давати алкогольні напої.

Як попередити переохолодження та обмороження тварини?

Але найкраще – попередити переохолодження тварини. Щоб уникнути неприємної ситуації, радимо дотримуватися наступних порад:

  • Пам’ятайте, що для собак маленьких порід існує спеціальний зручний одяг.
  • Під час дуже морозної та вітряної погоди обмежте час прогулянок.
  • Не дозволяйте собаці довго знаходитися без руху, сідати або лягати на землю.
  • Також варто уникати прогулянок поблизу водоймищ, так як улюбленець може захопитися грою і залізти в воду.

Переохолодження неймовірно небезпечне для тварини. І завдання кожного власника – уважно слідкувати за своїм улюбленцем і захистити його від негативних наслідків зимової прогулянки.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий