Як і навіщо чистити улюбленцю зубки

Стоматологія нерідко трапляється у переліку ветеринарних послуг. Однак не лише клініка може забезпечити вашому собаці або коту комплексний догляд за зубами. 

photo-1507481579253-4a9e5eb892fc

Здоров’я улюбленця залежить насамперед від вас. І уникнути проблем із зубами чотирилапий зможе, лише якщо ви забезпечите йому правильну гігієну. 

Як почистити зуби собаці

Наліт та зубний камінь викликають неприємний запах від вашого собаки. А негативним наслідком стане втрата зубів. Серйозні стоматологічні проблеми можуть призвести до важких інфекційних захворювань нирок, серця і печінки. А це становить загрозу життю собаки.  

Насамперед песику знадобиться особиста зубна щітка. Про використання звичайної людської щітки можете забути: Навіть найм’якша щетина для слизової оболонки чотирилапого може виявитися зажорсткою. Можете використовувати дитячу щітку або придбати спеціальну у зоомагазині. 

Зубна щітка для собак має м’якеньку щетину і дозволяє добре вичищати зуби у важкодоступних місцях.

Її підбирають у залежності від розмірів тварини.

Якщо ваш улюбленець пручається, можна замість щітки спробувати спеціальні губки. 

Окрім щіток, для собак виготовляють і зубну пасту. Звичайна паста, якою користуємося ми, не підійде і може бути токсичною для чотирилапого. Натомість призначені для тварин не містять шкідливих речовин і мають специфічний аромат, який сподобається вашому улюбленцю.

Привчати  тварину до чищення зубів потрібно ще у щенячому віці. Це потрібно для того, аби сформувати звичку.

Намагайтеся приступати до гігієни тоді, коли собака почувається розслабленою. Наприклад, після прогулянки, активних ігор або дресирування. 

  1. Поступово дайте улюбленцю звикнути до відчуття ваших пальців у пащі. На це може знадобитися певний час.
  2. Дайте тварині лизнути трохи пасти. 
  3. Припідніміть собаці губи і легко проведіть пальцями по яснах і зубках. Ці рухи підготують тварину до чищення щіткою. 
  4. Покажіть собаці щітку і дайте з нею ретельно ознайомитися. Дозвольте злизати трохи пасти з щітки і похваліть улюбленця. Це допоможе тварині звикнути.
  5. Зазвичай собаки спокійно реагують на чищення. Дійте обережно і говоріть лагідним голосом. Якщо тварина пручатиметься чи виявлятиме агресію, зробіть перерву або перенесіть процедуру на інший день. Порадьтеся із ветеринаром або кінологом. 
  6. Після чищення кількох зубів обов’язково похваліть улюбленця і почастуйте смаколиком. 
  7. Коли тварина звикне до щітки, нанесіть невелику кількість пасти. Почистіть ділянку, яку до того пройшли просто щіткою, та решту зовнішнього боку верхньої і нижньої щелепи. Рухайтеся вздовж ясен в одному напрямку.
  8. Обережно розкрийте пащу собаки поклавши руку на її верхню частину. Почистіть внутрішній бік зубів. Дійте аналогічно, почніть з маленької ділянки. Не поспішайте. 
  9. Полоскати пащу після чищення не потрібно. Бажано, аби спеціальна паста на довше залишалася на зубах собаки. 

Регулярне чищення дозволить собаці звикнути до ваших дій. Повторюйте процедуру щоденно. Якщо у вашого улюбленця почали випадати зуби або з’явилася кровоточивість ясен, зверніться до ветеринарного лікаря.

Якщо тварина категорично відмовляється від чищення щіткою, загорніть палець у марлю і нанесіть пасту. Це дозволить принаймні позбутися зубного нальоту. 

Використовуйте іграшки для жування. Вони допомагають забрати м’який наліт і масажують ясна. 

Природному чищенню також сприяють тверді корми. Однак для повноцінної гігієни цього недостатньо.

 

Як почистити зуби коту

Карієс у котів трапляється дуже рідко. А от зубний камінь – проблема поширена. Це призводить до руйнування емалі, а відтак дуже важливо забезпечити тварині систематичну гігієну. 

Вам знадобиться спеціальна щітка (або дитяча із м’якою щетиною). Ваші рухи мають бути дуже обережними! Не пошкодьте киці ясна. 

Якщо вагаєтеся, чи використовувати щітку, краще тоді чистіть пальцем, обгорнутим м’якою натуральною тканиною.

Зубну пасту для людей не використовуйте – для кота це не менш шкідливо, ніж для собаки. У зоомагазинах вам можуть запропонувати спеціальну рідку пасту. Її розчиняють у воді. Це оптимальний варіант, якщо тварина зовсім не погоджується на процедуру. 

Включіть у раціон кота тверді корми. Вони очищуватимуть чотирилапому зуби природнім шляхом. 

Привчайте улюбленця до чищення зубів лагідно і поступово, аби не призвести до стресу.  

Проводьте процедуру 1-2 рази на тиждень. Якщо ваш кіт має серйозні утворення зубного каменю, тоді варто чистити щодня.  

 

Гігієна зубів дозволить коту позбутися не лише нальоту і неприємного запаху, а й зменшити ризик кишкових інфекційних захворювань.

Нехай ваші чотирилапі будуть здорові!  

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий