Як коти реагують на різні запахи?

А чи знали ви, що коти здатні відчувати всі запахи у 14 разів сильніше, ніж люди? Вони мають від 60 і до 80 млн нюхових клітин і, окрім рецепторів,  вловлюють запахи за допомогою «трубки Якобсона». Це орган, що розташований на верхньому піднебінні за передніми різцями.

На поверхні тіла коти мають численні пахучі залози – вони розміщені на лобі, на губах, на хвості, на нижній стороні передніх лап. Їх вони активно використовують для того, щоб мітити свою територію, власні речі. Вчені неодноразово доводили, що якщо коти не помітили свою дорогу додому, їм буде складно її відтворити.

Цікаво, що нюх відіграє важливу роль і під час годування кошенят. Під час досліджень науковці з’ясували, що позбавлені нюху кошенята втрачають і смоктальний рефлекс, можуть відмовлятися від їжі.

Існують запахи, що відлякують котів. Зокрема, запах цитрусових (особливо, лимон). Сильним подразником для котів є запах ріпчастої цибулі, часнику. Сильно діють на слизові оболонки котячого носа оцет і нафталін, деяких відлякує парфумерія. А ось запах котячої м’яти, чебрецю, бузини і валер’янки для котів є дуже привабливими.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий