Як легко вирішити проблему охорони їжі у собак (частина 2)

110203_023Ми вже почали говорити про охорону їжі та іграшок у собак, які невпевнені у собі. Тепер продовжуємо цю тему конкретними алгоритмами дій.

Неправильний спосіб вирішення проблеми

Традиційний спосіб вирішення проблеми охорони ресурсів настільки некоректний, що був би смішний, якби не був таким шкідливим. Агресія за їжу часто розглядається як проблема домінантності: захищаючи їжу, собака стверджує себе як «альфу», а власникові потрібно показати, хто тут бос. Немає нічого більш далекого від правди. Охорона ресурсів виростає від невпевненості, як ми вже говорили раніше. Це поведінка собаки, який завжди залишається на останніх ролях.

Проблему охорони ресурсів не можна вирішити покаранням або будь-яким іншим жорстким рішенням. Застосовуючи такі методи, ви досягнете лише того, що собака остаточно переконається, що ви – загроза і що їй йому потрібно захищати себе від вас. Рішення стає проблемою, що створює порочне коло.

Правильні рішення у проблемі охорони їжі:

Ніякої вільної годівлі, – говорять досвідчені собаководи. Не залишайте миску з їжею, так щоб собака їв сам, коли захоче. Собака повинен вивчити, що їжа приходить від людей, а не з чарівної миски, яка наповнюється сама чарівним чином.

12_0

  1. Пограємось! Під час годівлі, виділіть хвилинку, щоб згодувати собаці пару кілька шматочків з рук. Наповніть миску. Перш ніж поставити її на підлогу, попросіть собаку зробити пару кілька трюків. Нагородіть кожен трюк шматочком їжі. Вам потрібно повторити це всього 3-4 рази, потім можете ставити миску собаці. Якщо собака занадто агресивний, так що вам здається, що ця вправа може бути небезпечною для вас, переходьте до наступного, а до цього повернетеся пізніше.
  2. Підкиньте смачного! Покладіть своєму собаці звичайної їжі. Дайте йому менше, ніж зазвичай, тому в процесі вправи ви будете поступово додавати ще їжі. Візьміть дуже смачні ласощі, – варену курку, рубець, яловиче серце. Поки ваш собака їсть, підійдіть до миски і киньте туди пару кілька шматочків ласощів. Ви повинні вибрати таку відстань, щоб собака не почав напружуватися від вашого наближення. Якщо в якийсь момент собака почав гарчати або показувати інші попереджувальні сигнали, значить, ви перейшли межу. Працюйте над зменшенням відстані, поки ви кидаєте ласощі собаці в миску, постійно стежачи за тим, щоб собака не починав напружуватися від вашого наближення.
  3. Вправа на поповнення. Покладіть собаці в миску невелику частину його звичайної порції. Зачекайте, поки собака доїсть. Коли миска стане порожньою, собаці стане нічого охороняти, і вона він подивиться на вас в очікуванні продовження. Візьміть миску, покладіть туди жменю звичайної їжі і трохи  ласощів. Поставте миску назад на підлогу. Повторіть кілька разів, поки собака не доїсть всю належну їй йому норму годівлі.

Наступного разу ми поговоримо про інші ресурси, які може захищати тварина, та методи подолання цієї проблеми. Слідкуйте за оновленнями!

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.