Як легко вирішити проблеми охорони іграшок та їжі у собак

kak-predupredit-territorialnuyu-agressiyu-u-sobak   Дуже тривожить, коли твій улюблений собака люто охороняє миску або іграшку від тебе. Він що, не розуміє хто перед ним? Він що, не знає, як ти його любиш? Що ти його кращий друг? Що ти той, хто дає йому найцінніше? Він не знає чи що, що ти його господар?!

Зроби глибокий вдих. Все нормально.

Інстинктивна реакція багатьох людей на те, що собака охороняє від них ресурси, – глибока образа.  Втім, собаководи говорять, що охорона ресурсів і агресія за їжу – це цілком типова поведінка. Більшість, крім найбільш серйозних, випадків достатньо легко виправити. У тварин після перенесеного стресу і голоду, а саме це доводиться переживати покинутим собакам у зоні АТО, цілком може з’явитись подібна агресія за їжу. У серії публікацій ми розповімо, чому так і як цьому зарадити.

   Що таке охорона ресурсів? Чому собаки роблять це?

Охорона ресурсів – це коли собака вважає, що йому потрібно захищати свої речі або територію. Собака розглядає людей, які наближаються до його миски або іграшки, як щось погане, бо боїться, що вони відберуть це. Собака може охороняти іграшки, миску, ласощі, сміття, меблі або навіть своїх улюблених людей.

Охорона ресурсів і агресія за їжу – це нормальна собача поведінка. Ваш собака не ненавидить вас. Він не намагається домінувати над вами. Це одне з безлічі поводжень (таких як стрибки, копання, гавкіт), які цілком прийнятні в собачому суспільстві, але які не схвалюються в суспільстві людей.

01016065_n1   Невпевнені в собі собаки більш схильні до охорони ресурсів. Впевнений в собі собака не відчуває потреби постійно боротися за свої речі. Він дозволяє людям брати свою іграшку. Він спокійний і розслаблений. Він не хвилюється, що люди можуть вкрасти щось у нього.

Невпевнений в собі собака – це зовсім інша історія. Ця тварина вважає себе найбільш незначною фігурою в домі; будь-хто може підійти до неї і вкрасти у неї в будь-який час. Вона витрачає величезну кількість енергії, щоб проконтролювати, що її речі в цілості. Коли поруч з нею з’являються люди, вона намагається тримати свої іграшки якомога ближче до себе. Під час обіду, вона швидко проковтує свою їжу, поки хтось не прийшов, щоб відібрати у неї миску. Загалом, життя такого собаки досить сумне.

   Вирішення цієї проблеми – показати тварині, що їй не потрібно очікувати від вас підступної дії. Люди навколо неї не бажають їй нічого поганого, і ніхто не хоче нічого у неї вкрасти. Навіть якщо Ви вважаєте це веселою грою – забирати щось у тварини, для неї це може стати стресом. Вигадайте якусь іншу гру, де собака не змушений розставатись зі своєю улюбленою іграшкою та не відчуває небезпеку за свої ресурси.

Ми продовжимо говорити про охорону ресурсів далі у нашому блозі. Слідкуйте за оновленнями!

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.