Як легко вирішити проблеми охорони речей у собак (частина 3)

razvivayuschie-igrushki-dlya-sobak  Ми вже почали говорити про охорону їжі та іграшок у собак, які невпевнені у собі. Тепер продовжуємо цю тему конкретними алгоритмами дій.

Проблема охорони іграшок також нерідко виникає у собак, які пережили стрес та лишились родини. Тож, експерти-собаководи в такому випадку радять навчити тварину команді «кинь»:

Дайте собаці іграшку, яку він не дуже цінує. Потім запропонуйте собаці дуже смачні ласощі. Коли собака відпустить іграшку, скажіть їй «кинь» або будь-яку іншу команду, і після цього дайте ласощі. Як тільки собака закінчить жувати, поверніть їй іграшку.

Почніть з дуже коротких тренувальних сесій, щоб собака не почав нервувати. Два-чотири повторення за раз і все, залиште собаку наодинці з іграшкою. Поступово збільшуйте довжину сесій і цінність іграшки для собаки.

 

  Гра на обмін:

Знову почніть з того, щоб дати собаці предмет не дуже високої цінності для нього. На обмін запропонуйте високоцінну іграшку. Попросіть собаку кинути іграшку з низькою цінністю. Як тільки собака це зробить, дайте йому другу, дуже цінну іграшку.

1425905518_2-z2-ab4f8096-b1df-4713-9b14-1659cecff840 

  Що робити в моменти, коли дійсно потрібно щось забрати?

Всі вправи, про які ми говоримо, засновані на тому, що ви можете повернути об’єкт собаці або можете виміняти його на щось більш цінне. Але бувають моменти, коли це неможливо. Можливо, ви вийшли на прогулянку, собака підняв щось заборонене, а у вас не буде в кишені шматочка ласощів, щоб обмінятися. Так само ви не можете повернути собаці цей цінний для тварини об’єкт, бо це сміття або дещо, що може бути небезпечно для неї.

Тому дуже важливо постійно відпрацьовувати ці вправи як вдома, так і на вулиці. Навіть після того, як ви «вилікували» собаку від охорони ресурсів, продовжуйте грати в «кинь це» і «обміняй на щось більш цінне». Чим більше ви граєте в це, тим більший рівень довіри між вами і вашим собакою. Тим простіше буде собаці відмовитися від чогось на вулиці і не отримати натомість нічого, крім вашої похвали.

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.