Як надати першу допомогу пораненим тваринам: поради ветеринара

  Поранена тварина на вулицях зони конфлікту – явище, на жаль, доволі поширене. Ми вирішили сформувати поради фахового ветеринара щодо надання першої допомоги при різних видах поранень тварин.

  

veterinarian-e1349536239949

  Найбільш актуальні ці поради для зони АТО, адже там під обстріли потрапляють не лише люди, а й тварини. Ветеринар компанії “Кормотех”, українського виробника кормів для тварин, Ірина Москаль ділиться кількома фаховими порадами – як врятувати поранену тварину. За словами Ірини Москаль, перша (домедична) допомога надається тварині на місці, якщо є загроза життю.

 

  Як зупинити кровотечу

Dog with bandage

 

  Капілярну або невелику венозну кровотечу можна зупинити шляхом накладання тугої пов’язки. Для того з вати і марлі скручують тугий тампон, який притискають до рани і прибинтовують за допомогою широкого бинта.

Якщо кровотеча масивна і тугої повязки є недостатньо, то слід накласти джгут.

 

  

  Важливо! У літній період джгут можна накладати не довше ніж на 2 години. Взимку – на годину. З накладеним джгутом тварину не можна залишати на холоді – необхідно перенести її у приміщення і накрити чимось ушкоджену кінцівку. Із тугою пов’язкою тварина може бути 5-6 годин.

 

  Як впоратись із шоком у тварини

Ветеринар радить у цьому випадку використати медикаментозну першу допомогу: “При шоковому стані можна вколоти тварині кортикостероїди (преднізолон  з розрахунку 0,3 мл на кішку і співвідносна за вагою доза на собаку).  При больовому шоці можна вколоти анальгін із дімедролом, (з розрахунку 0,4 мл на кішку середньої величини).   Ці препарати є у будь-якій звичайній аптеці, не варто шукати ветеринарну”.

  

  При переломах накладаємо шину

499

  При переломі кінцівки у тварини потрібно накладати шину, – зауважує Ірина Москаль. “Для цього можна використати будь-який підручний матеріал, включно з тим, що маленьким звіряткам підійде скручений журнал, – говорить експерт. – Зафіксувати можна пластирем або скотчем. Накладаючи шину на кінцівку, варто звернути увагу на те, що мають бути зафіксовані два сусідні суглоби, які межують із ушкодженою кісткою. При закритих переломах тварина може бути 2-3 дні, якщо шина накладена правильно і на це є реальна потреба. Все ж, при можливості пораненого чотирилапого обов’язково треба відвезти до спеціалістів.

Якщо посеред вулиці ви знайшли безпритульну тварину, що лежить (та не хоче підніматись) і не має якихось очевидних ушкоджень (наприклад, кровотечі), ветеринар радить, не надто рухаючи звірятко, перемістити його у “переноску”.  А потім уже у ветклініці з’ясовувати, чи поранена тварина. Адже правильно діагностувати якісь внутрішні ушкодження у такому випадку зможе лише ветеринар.

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.