Як правильно доглядати за собаками взимку?

До початку грудня залишилося декілька тижнів, але зимова прохолода відчувається вже зараз. Власникам собак необхідно заздалегідь приділити особливу увагу здоров’ю своїх улюбленців. Адже існує категорія проблем зі здоров’ям собак, що найсильніше проявляються саме під час холоду. Сподіваємося, що наші поради допоможуть їх уникнути.

Ми виділили декілька основних проблем для здоров’я чотирилапих узимку:

  • Переохолодження організму. Серед зовнішніх ознак переохолодження – тремтіння і притиснення лапок до тіла. Кімнатні собаки при -10 до -20 отримують температурний шок. У результаті у собак може з’являтися артрит та інші хронічні захворювання суглобів. Також можуть з’являтися респіраторні захворювання, а також захворювання вух, запалення сечового міхура.
  • Вплив солі і реагентів. Як правило, цими засобами посипають тротуари для боротьби з ожеледицею. При контакті зі шкірою сіль викликає сильне подразнення і запалення шкіри, що, у свою чергу, викликає дерматити і появу виразок, які загоюються впродовж тривалого часу. Тому перед прогулянкою варто обробляти лапки спеціальними засобами та кремами, придбати які є змога у кожній ветеринарній аптеці.
  • Травмування лап у собак. Взимку у собак значно більше шансів отримати вивих, розтягнення зв’язок. Щоб уникнути цих неприємностей, важливо уникати різких переходів. Також сніг може приховувати від очей гострі предмети, розбиті пляшки та інші небезпечні місця. Приділять увагу вибору безпечного місця для прогулянок!
  • Алергічна реакція на сніг. Це ще одна достатньо поширена проблема. Сніг акумулює величезну кількість небезпечних речовин, які починають виділятися під час його танення. Найчастіше від алергії страждають собаки маленького зросту.

Будьте уважними до своїх улюбленців взимку – у цю пору вони потребують цього по-справжньому!

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий