Як правильно фотографувати улюбленців: 5 порад

Домашні улюбленці – прекрасні моделі. Робити фото з ними цікаво не лише технічно, а й тому, що вони надзвичайно харизматичні й виразні, а також чудово виглядають у кадрі. Зрозуміло, що для хорошого знімку необхідно не лише вміти фотографувати в принципі, але й любити тварин і розбиратися в їхній психології. І тут із власними улюбленцями простіше, адже ви – як господарі – знаєте їхні характер, поведінку, міміку, тож можете легко ловити миті. Проте і без технічної складової не обійтись – неправильне світло чи кадрування можуть погубити навіть найщиріші фото. Відтак, до вашої уваги – кілька практичних порад, як цього уникнути.

Порада №1. Завжди фотографуйте тварин на рівні їхніх очей, дещо присівши, або й навіть нижче, якщо хочете, аби вони вийшли соліднішими і зображення заповнювало весь кадр. В іншому разі собака може вийти неприродно маленькою, коротконогою і з надто великою головою. Щоб підкреслити довжину тіла (скажімо, такси) – знімайте тварину в профіль.

Порада №2. Фон – це важливо. Подбайте про те, аби позаду не було непотрібних предметів, особливо великих чи яскравих, які можуть прикувати до себе погляд на фото замість головного героя. Слідкуйте за тим, аби тварина на зливалась із фоном (коричнева – із деревом чи лавкою, біла – зі стіною тощо).

Порада №3. Освітлення. Прогулянка дає більше можливостей непрофесіоналу зробити якісне фото чотирилапого, ніж у приміщенні, за рахунок природного освітлення. Найкраще фотографувати вранці в ясний день – орієнтовно з 6 до 11 год, або ж увечері – після 17 год – але лише якщо маєте світлосильну оптику. У цей час сонце найбільш сприятливе для зйомки. В обід бажано не фотографувати, щоб не отримати небажаних тіней. Якщо хочете зробити фото у приміщенні, краще робити його поблизу вікна.

Порада №4. Правильно кадруйте зображення. Намагайтесь не залишати «відрізаних» кінцівок, тобто вух, хвостів чи ніг улюбленців. Дотримуйтесь правила третин: візуально розділіть екран на 9 частин двома горизонтальними і двома вертикальними лініями, а речі, які хочете виділити, помістіть на перетин цих ліній. Люди підсвідомо звертають увагу саме на ці точки. Основний об’єкт має охоплювати 2/3 кадру. Бажано не розміщувати тварину всередині знімку, особливо – в русі (тут завжди залишайте місце в напрямку, в якому вона біжить, щоб вона «вбігала» в кадр, а не «вибігала» із нього).

Порада №5. Робіть багато кадрів, фотографуйте серіями і будьте позитивними, тоді точно все вийде.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий