Як приручити вуличного кота?

Більшість з нас бачили на вулиці кошеня чи вже дорослого кота, повз якого неможливо спокійно пройти. Виникає серйозне запитання: взяти чи не взяти додому тваринку? І якщо взяти, то як чотирилапого приручити і створити для нього максимально комфортні умови вдома?animal-1247851

Проблема приручення вуличного котика – серйозна, і до неї потрібно підходити дуже відповідально. Адже вуличні коти далеко не завжди піддаються вихованню і потребують тривалого часу для адаптації.

Щоб полегшити це завдання, ми зібрали поради спеціалістів:

  • Перші кроки в новому домі – неймовірно важливі. Якщо кіт потрапив на вулицю нещодавно, то до нової оселі він звикне за декілька днів, в іншому випадку – необхідно значно більше часу. Знайденого котика погодуйте, далі обов’язково покупайте, навіть якщо він здається чистим. Наступний крок – придбайте протиглисний засіб. А взагалі краще відвідати з котиком ветеринара, який продіагностує стан чотирилапого і порадить всі необхідні засоби.
  • Приділяйте тварині більше уваги і ласки. Звичайно ж, новознайдений улюбленець не відразу піде до вас на руки, тому намагайтеся проявляти свої почуття за допомогою голосу.
  • Робіть все поступово – починайте від годування котика, і лише потім – навчайте життю вдома.
  • Не обмежуйте свободу тварини вдома – тварини бояться відчуття «клітки».
  • Навчитися сприймати агресію кота, адже в перші дні перебування у новому домі кіт може почуватися напружено і сприймати все, як загрозу.
  • Поступово привчайте кота до рук. Наприклад, спочатку погодуйте тварину, потім – простягніть до неї руки. Запропонуйте також цікаву іграшку – так тварина обов’язково піде з вами на контакт.

Проявляйте більше уваги і терпіння до нового улюбленця. Краще дочекатися, коли котик сам прийде до вас, ніж у перші дні тварину відпугнути. Адже у цьому випадку ще довгий час доведеться ставити запитання – як приручити тварину, яка не довіряє?

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий