Як собаки допомагають людям з психічними захворюваннями

Як собаки допомагають людям з психічними захворюваннямиНе секрет, що наші чотирилапі друзі люблять бути «няньками» для дітей, сидіти з хворими та вгамовувати людський біль. Однак, є певні захворювання, які не до кінця може пояснити медицина. Навіть тут собаки залишаються з нами поряд і приносять неабияку користь!

Захворювання, про які сьогодні піде мова, тягнуть за собою зміни у сфері почуттів, мислення, і, відповідно, поведінки. Причини багатьох з них не зрозумілі навіть медикам. Ми говоримо зараз про психічні захворювання. Іноді їх лікування триває довго і болісно, як для самого хворого, так і для його рідних. Втім, є один перевірений метод, який допомагає багатьом людям, котрі страждають душевними розладами. І називається цей метод каністерапія – лікування за допомогою собак.

Які захворювання можуть лікувати собаки?

Вчені дослідили вплив чотирилапих на стан хворого і виявили, що собаки позитивно впливають на динаміку хвороби і самопочуття людей. Наприклад, в 2004 році японські дослідники виявили позитивний вплив собак на людей хворих деменцією (психічним захворюванням, що характеризується втратою або стійким зниженням придбаних протягом життя знань. У народі деменцію ще називають старечим маразмом). Літні люди брали участь в терапії протягом 6 місяців. Після чого у них виявили поліпшення розумових функцій.

Також собак використовую в боротьбі з хворобою Альцгеймера. Однією своєю присутністю чотирилапі підсилюють невербальну комунікацію хворих. Пацієнти навіть більше посміхаються. У процесі терапії спостерігалося збільшення числа тактильних контактів (гладять собак) і безпосередній їх вплив на поліпшення здоров’я літніх людей. Після такої терапії у пацієнтів з хворобою Альцгеймера зменшилися спалахи занепокоєння.

Терапія за допомогою собак дуже активно розвивається в усьому світі (природно більше в західній Європі та Америці), з’являються книги і підручники в даній області. В Україні такий досвід поки використовується не дуже активно, втім ми сподіваємось, що все більше людей використовуватимуть такі нетрадиційні методи лікування, адже навіть мовчазна підтримка вірного чотирилапого друга створює позитивну атмосферу.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий