Як уберегти улюбленця в сезон кліщів? Поради для власників

Сонце, активні ігри у парку та щоденні прогулянки на свіжому повітрі: власники чотирилапих із нетерпінням очікували теплого весняного сезону. Та, окрім позитиву і радощів, є й низка клопотів, які ця прекрасна пора року приносить із собою. Серед них – кліщі. Отже, як уберегти улюбленця від паразитів та що робити в разі укусу, – читайте далі.

Чим небезпечні?

Живуть кліщі в тінистих вологих місцях: парках, лісах, полях, міських кущах. Тобто майже всюди, де ви гуляєте зі своїм собакою. Особливо активні – у весняно-літній період, до того ж їхня популяція невпинно зростає. Кліщі не лише п’ють кров – вони переносять збудників багатьох небезпечних хвороб, деякі з яких можуть мати летальні наслідки для тварини, зокрема – бабезіоз (піроплазмоз). Кліщі можуть також стати причиною захворювань печінки та нирок, хвороб серця та опорно-рухового апарату, підвищення температури чи блювання.

 

Як захистити?

Чого лише не радять власникам чотирилапих! Це і натирання собаки горілкою з оцтом, це і скипидар, і навіть зберігання нашийника в холодильнику. Та варто розуміти, що більшість так званих «народних» методів у боротьбі з кліщами НЕ працює. Водночас, є багато різноманітних ветеринарних засобів. Однак, паразити мають стійкий імунітет, тож науковці змушені постійно вдосконалювати та покращувати ці ліки. Серед найдієвіших засобів – нашийники проти кліщів, спреї та краплі, які хоча б частково здатні вберегти улюбленця.

 

Як оглядати?

Профілактика чотирилапих від паразитів повинна охоплювати не лише використання спеціалізованих препаратів, але й регулярні вичісування шерсті, огляди після прогулянок тощо. Аби зручно вчепитися в собаку, кліщам потрібно близько 15-20 хвилин, тож у вас є трохи часу, аби запобігти цьому. У разі, якщо все ж помітили паразита, можна спробувати дуже обережно вийняти його за допомогою пінцета та знищити, попередньо крапнувши на нього краплиною спирту чи олії. Шкіру довкола укусу необхідно обробити антисептиком. Однак найкраще, звісно, самостійних дій не робити та звернутися до ветеринара, а опісля – слідкувати за самопочуття та поведінкою собаки.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий