Як відучити кота від шкідливих звичок?

Коти – неймовірно розумні і кмітливі тварини, але іноді і вони засмучують нас своєю поведінкою. Деякі витівки чотирилапих, звісно ж, забуваються. Але якщо вони трапляються все частіше і перетворюються на шкідливі звички, з ними слід боротися.20eee55e11a7

Звичайно, виховувати кота варто з малечку, але й набуті звички теж можна виправити.

Звичка №1. Кіт починає дряпатися і кусатися, коли його гладять. Не беріть кота на руку, якщо він не хоче. Зачекайте, поки тварина сама прийде до вас. Гладячи кота, уважно слідкуйте за його реакцією – чи він починає розмахувати хвостом, напружено поводитися. Якщо помітили такі ознаки, не чіпаючи кота, почніть обережно підводитися і кіт інстинктивно зістрибне, а конфлікт не розпочнеться.

Звичка №2. Кіт розкидає наповнювач з лотка. Рішення просте – придбайте лотки з високими краями  або лотки, що мають форму будиночків.

Звичка №3. Застрибує на стіл,  мийку або меблі. Коти обожнюють висоту і зовсім не бояться її.  Зрозуміло, до деяких місць у будинку тварина не повинна мати доступ, адже це – питання гігієни. Тому як тільки заведете кошеня, визначте такі місця і забороніть до них доступ. Відучити дорослого кота від цієї звички теж просто – варто покласти на стіл або меблі річ, яка легко падає і при цьому видає гучний звук (консервна банка, дезодерант тощо).

Звичка №4. Кіт краде або випрошує їжу. Ці чотирилапі дуже вправно маніпулюють і відчувають наші слабкості. Слід сказати, що шкідливих звичок котів, які пов’язані з їжею – позбутися найтяжче. Ніколи не піддавайтеся на «благання» вашого котика про шматочок їжі і не годуйте тварину зі столу.

Звичка №5. Кіт гризе дроти. Це не лише шкідлива, а й серйозна, небезпечна для життя тварини звичка. Перше – спробуйте по максимуму сховати всі дроти. Друге – використайте спеціальні відлякуючі спреї, які є можливість придбати у ветеринарній аптеці. Наприклад, із запахом цитрусових, які коти так не люблять.

Не ігноруйте витівки тварин, адже у деяких випадках вони небезпечні навіть для їхнього власного здоров’я. Шкідливі звички не формуються впродовж одного дня, тому оптимальний варіант – бути уважними до свого котика і старанно його виховувати.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий