Як відучити собаку гризти шпалери?

Вам знайома така проблема? Коли ваш собака, досліджуючи світ, починає гризти шпалери. І якщо вчасно не відреагувати, така звичка обов’язково стане для тварини хобі. І лише за допомогою покарань вирішити цю проблему не вдасться.

Спеціалісти радять забезпечити собаку якомога більшою кількістю речей, які не шкода зіпсувати. Причина любові до пошкодження шпалер ще й в тому, що у собак бажання щось погризти закладено на інстинктивному рівні. У зоомагазині можна придбати спеціальні іграшки або кісточки, на які тварина перемкне увагу.

Також тварині варто придбати харчові додатки, адже собаку іноді цікавлять не самі шпалери, а вапно під ними. І таким чином вони намагаються компенсувати нестачу в організмі вітамінів та мікроелементів. Але перед придбанням вітамінів необхідно обов’язково порадитися з ветеринаром, щоб підібрати препарат з оптимальним складом.

Іноді трапляється, що гризти шпалери собака починає через стрес або невроз. У цьому випадку теж необхідна порада компетентного спеціаліста, який порадить, як повернути поведінку тварини у норму.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий