Як врятувати від стресу тварин в АТО

Поради для зони АТО: як вберегти тварину від стресу

DSC_7807Зараз у зоні АТО активізувалися обстріли важкою артилерією. Від цього страждають не лише люди, а й тварини. Ми пропонуємо низку порад від ветеринарів та досвідчених волонтерів – як вберегти тварин від стресу.

Є кілька основних способів допомогти тварині легше переносити стрес: це медикаментозні та психологічні заходи.  Експерти говорять, що за схильністю до стресу домашні улюбленці стоять на останньому місці (тобто, найменш схильні до нього) серед всіх приручених звірів.

Є низка психологічних прийомів, які радять волонтери для подолання стресу у тварин. Вікторія, яка утримує вдома у Макіївці кілька десятків тварин, говорить, що собаки дуже піддаються впливу людини, тож господар може просто тримати себе у руках в стресовій ситуації, а тварина унаслідує його поведінку: “Собаки тільки поруч повинні бути. Вони дуже на людину орієнтовані, стежать за кожним нашим рухом. Панікуємо ми – відразу панікують вони. Просто гладити і заспокоювати – нам це допомагає”. Також, у разі стресу від звуків обстрілів, рекомендують відвести собаку у кімнату, з найкращою шумоізоляцією та увімкнути для неї спокійну музику.

Відволікаємо кота від стресу

Щодо котів, то експерти рекомендують спробувати кілька методів для переключення уваги тварини зі стресового фактора. Психологи радять: «Не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї». Те ж справедливо і для домашніх тварин, так як зняти стрес у кішки можливо, лише усунувши причину хвилювань або навчивши кішку спокійніше ставитися до стресового фактору. Пропонуємо на вибір три дієвих методики: відволікання, “трудотерапія”і метод занурення.

Мета першого методу – переключити увагу кішки на події, не пов’язані зі стресовим фактором. Оточуємо маленьку любов’ю і турботою, пропонуємо нові розваги та іграшки. «Трудотерапія» – завжди можна навантажити пухнастика фізично, придбавши ігровий комплекс або високе дерево для лазіння з безліччю привабливих дражнилок. Так як вивести кішку зі стресу за короткий час навряд чи вийде, фізичні навантаження повинні бути адекватними, відповідними віком і загальним станом улюбленця. Метод занурення (застосовується дуже обережно і під наглядом ветеринара): улюбленицю поміщають в неприйнятні для неї умови, змушуючи втомитися боятися чого-небудь і змушуючи усвідомити, що ситуація не становить небезпеки. Наприклад, можна привчити кішку до того, що голосні звуки – це нормально.

Ветеринарні поради

Заспокійливий засіб для котів і собак призначається у разі підвищеної збудливості, порушеннях сну і агресивній поведінці тварини. Для котів підходить настій валеріани. За словами волонтерів, при підмішуванні у воду, пухнастики значно спокійніше переживають стрес без шкоди для здоров’я.

“Ми допомагаємо нашим собакам пережити стрес завдяки гомеопатичним препаратам. Є такі трав’яні заспокійливі, які не шкодять, але дещо знімають напругу у наших тварин, адже вони можуть і панікувати, і зривати ланцюги і навіть виявляти агресію”, – говорить донецька волонтерка Олена.

Для собак, за словами ветеринарів, існують кілька груп заспокійливих: бензодіазепіни (діють короткий час, застосовуються для зняття страху у тварини або в період тривожного стану; даний вид не можна застосовувати за своїм розсудом і тривалий час); небензодіазепінові транквілізатори (використовують як протівофобний засіб); трициклічні антидепресанти (використовують при надмірній агресивності, виникненні страху або фобії у тварини).

Також можна виділити заспокійливе для собак рослинного походження. Його радять використовувати в тому випадку, якщо у тварини немає явної агресії або не можна дати аптечний препарат, йдеться знову про валеріану.  Її можна давати собаці кілька днів поспіль у малих дозах. Для агресивного пса підійде пасифлора. Його також використовують для собак, на яких валеріана надає не розслаблюючу, а стимулюючу дію.

Наша турбота і любов дозволять тварині пережити будь-який стрес і впоратись із будь-якими страхами, адже наш чотирилапий друг відчуває, що ми поряд.

Ці поради нам надали волонтери з Донбасу, а також ветеринари. Будемо вдячні, якщо ви поділитесь із іншими власними способами подолання стресу у чотирилапих.

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.