Як вивезти тварину з зони АТО. Поради та корисний досвід

 

10670272_819964331388946_2208101910835840562_n

  Знайомтесь – Персик. Цей чарівний шпіц донедавна жив у Донецьку, проте самовідданість місцевих волонтерів допомогла Персику перебратись аж до Ізраїлю, і не до притулку чи нових господарів, а до власної господарки, яка переїхала туди кількома місяцями раніше.

  Історію з переправленням Персика через усі кордони і перепони розповідає донецька волонтерка Лідія, без якої цієї подорожі не сталося б.

  “На початку осені до нас звернулася жінка з проханням організувати перевезення шпіца та взагалі його перетримку, оформлення документів, щеплення, – розповідає Ліда. – Ми не відмовили, звісно. Виявилося, що Ізраїль – країна зі складною процедурою ввезення тварин, тому довелося ще дуже повпрівати над цією справою”. Волонтери взяли до себе Персика на час оформлення паперів та ветеринарних оглядів.

  Оформлення документів для подорожі

544921_836826619702717_2301719155616978049_n  Ліда розповідає, що для вивезення за кордон необхідна низка документів – ветеринарний паспорт тварини, кілька аналізів та щеплення. Наприклад, потрібно зробити аналіз “на титр антитіл до сказу”, всі називають його просто “титри”. Весь процес отримання результатів триває 20 днів та коштує близько 800 гривень. Для Ізраїлю необхідний набір документів можна оформити в єдиній установі, і то в Києві, тож довелося ще й перевозити малого. “Ми вивозили його із зони АТО машиною, для цього, з точки зору документів, не потрібно нічого – ніхто не має питати ні про щеплення, ні про результати аналізів. Якщо вивозити громадським транспортом, то тут вже важче – для цього необхідно оформити ветеринарний паспорт тварини і зробити їй щеплення”, – говорить волонтерка.

Бланк такого паспорту можна купити у ветеринарних аптеках, коштує він близько 60 гривень. У цей документ вноситься максимальна кількість інформації про тварину – порода, вік, стать, особливості зовнішності та інше. Також необхідно зробити щеплення від сказу та чумки. За словами волонтерів, кожен відповідальний господар і без переїзду робить такі процедури. Коштує кожне із щеплень близько 120 гривень. Для маленької тварини необхідна переноска, а для собак більших порід – короткий повідок і намордник.

  Волонтери завжди готові допомогти

10387201_816863035032409_3719936570407808959_n   “За будь-якою консультацією можна сміливо звертатись до волонтерів, до притулків – вони порадять, що і де зробити. Щодо щеплення теж можна домовитись із веткабінемати у притулках. Іноді ми навіть допомагали грошима, щоб покрити витрати людей на перевезення тварини. Для нас головна ціль – щоб собаку чи кота люди забрали із собою при виїзді, щоб не було покинутих тварин. Тож ми зробимо все, щоб сталось саме так”, – говорить Ліда.

Шпіц Персик після підписання усіх численних паперів та узгодження документів відправився в Ізраїль, де зараз і мешкає зі своєю господаркою. “За кілька днів до перельоту ми почали поїти його седативними крапельками, адже будь-який переїзд для тварини – це стрес, – говорить волонтерка. – Тому варто готувати тварину до цього – давати заспокійливе. Якщо у вас є якісна переноска, то це також полегшить подорож улюбленцю. Взагалі-то, вивезти тварину – не така велика проблема, адже є ті, хто обов’язково допоможе”.

Коментування на даний момент заборонено

Обсуждение закрыто.