Які продукти небезпечні для котів?

Звичайно, коти не потребують кулінарних новацій і шедеврів, але для підтримки їхнього здоров’я і хорошого самопочуття варто подбати про збалансований раціон і правильне харчування. Про це має пам’ятати кожний турботливий господар.

Отже, ми склали список небезпечних для котів продуктів:

  • Вершки та сметана. Необхідно повністю викреслити ці продукти з раціону тварини – вони шкідливі для її печінки.
  • Родзинки та виноград. Вживання цих продуктів призводить до ниркової недостатності. Після того, як тваринка з’їсть виноград, упродовж доби у неї починаються болі у животі, зникає апетит і з’являється діарея.
  • Авокадо, хурма, манго. Ці екзотичні фрукти можуть викликати сильну алергічну реакцію.
  • Солодощі. Вони також шкідливі для котів, так як можуть стати причиною печінкової недостатності та цукрового діабету. Наприклад, у шоколаді містяться теобромін і кофеїн. Потрапивши до організму чотирилапого, вони викликають викид адреналіну – кіт стає гіперактивним, у нього пришвидшується серцебиття, також його може знудити. Будь-які тістечка – це зайве навантаження на печінку.
  • Сира картопля, капуста й томати. Шкідливі для тварини, так як викликають шлункові кольки.
  • Цибуля і часник. Отруєння цими продуктами зазвичай проявляється через декілька днів після потрапляння до організму. У чотирилапого з’являється діарея, блювота.
  • Сіль та спеції. Котам достатньо тієї солі, що вже міститься у продуктах. А додавання різноманітних спецій – це шлях до розладів і хронічних захворювань травної системи.

Помітивши щонайменші ознаки отруєння, варто негайно звернутися до ветеринара. І уникнути таких неприємностей дуже просто – варто відмовитися від гастрономічних експериментів і подбати про правильне харчування тварини.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий