Японські вчені пояснили, чому виникає зв’язок між людиною і собакою

Дослідники з Факультету  ветеринарної медицини Університету Азабу в Японії дослідили механізми виникнення дружби між людиною і собакою. Вони з’ясували, що прив’язаність один до одного у них є не менш міцною, ніж між дитиною і матір’ю.

Дослідники розповідають, що коли мати дивиться на дитину, у її мозку активується октоцин – так званий «гормон любові», який зміцнює прив’язаність між ними.  Це сприяє кращому спілкуванню і процесу виховання дітей.

За висновками японських вчених,  коли власник пестить свого улюбленця і дивиться йому в очі, у нього також вивільняється октоцин. У результаті,  люди відчувають таку ж ніжну прихильність до свого улюбленця, як і до інших членів родини.

У ході дослідження провели експеримент – вчені впродовж 30 хвилин спостерігали за поведінкою собак і їхніх власників у кімнаті. Після цього  розділили собак на декілька груп: тих, які довго дивилися в очі господаря, і тих, які зоровий контакт не підтримували. У собак, які довго дивилися в очі своїх власників, рівень окситоцину помітно збільшився. Це ж спостерігалося і у їхніх господарів.

Натомість вовки такої реакції не проявляють. Автори дослідження припускають, що механізм взаємодії між господарем і собакою проявився у результаті еволюції і приручення тварини.

«У процесі еволюції люди навчились формувати емоційну прихильність до іншого виду – собак. Це ж стосується і тварин, вони теж навчилися створювати емоційний зв’язок зі своїм господарем»,  – розповідає Міхо Нагасава, викладач  з Факультету ветеринарної медицини Університету Азабу.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий