За вбивство кошенят — до в’язниці

Як в Україні діє закон про захист тварин від жорстокого поводження

handcuffs-2102488_960_720

Гуманне ставлення до чотирилапих — це любов і співчуття, повага до їхніх прав і всіляке сприяння їхньому благу. Надавати допомогу і покращувати якість життя тварин є нашим моральним обов’язком.

У цивілізованих державах це давно регулюється законодавством. Ще у 50-х роках члени Ради Європи підписали Конвенцію з захисту домашніх тварин.

Чотирилапі теж здатні відчувати біль і страх. Жорстокість — це не лише заподіяти болю, але й залякувати, наражати на небезпеку, спричиняти надмірні чи невиправдані страждання, а також залишати домашню тварину без нагляду.

У багатьох країнах жорстоке поводження передбачає не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність. Серед них Канада, Австрія, Фінляндія, Франція, Італія, Іспанія, Словаччина, Хорватія, Латвія, Литва, Грузія та інші.  

В Україні закон про захист тварин від жорстокого поводження прийняли у 2006 році. А у серпні 2017-го за злочини проти чотирилапих посилили кримінальну відповідальність. Тепер, окрім штрафів, підвищених до 3400-8500 гривень, за знущання, яке призвело до каліцтва чи загибелі тварини, або було скоєне групою осіб, можуть покарати позбавленням волі до 8 років. Розгляд відповідних справ віднесено до компетенції органів Національної поліції України та районних і міських судів.

Однак закон потребує удосконалення. А для ефективної роботи правоохоронців і судочиноства потрібен постійний контроль громадськості. 

Випадків жорстокого поводження чимало. Лише про деякі пишуть у ЗМІ.

За знущання над кошенятами лучанин отримав 5 років в’язниці, інформує видання “Лівий берег”. Незважаючи на наявний психіатричний розлад, експерти визнали чоловіка здатним усвідомлювати свої дії.

Восени 2017-го резонансною стала історія про харків’янина, який замовив жорстоке вбивство власного собаки. Виконавця посадили на три роки. А замовника арештували на три місяці. Утім прокуратура оскаржила рішення суду, вимагаючи суворішого покарання.

За знущання над собакою порушили кримінальне впровадження щодо мешканця Львівщини. Інцидент стався у вересні 2017 року. Чоловік наніс тварині різану рану. Слідчі скерували до суду обвинувальний акт. За скоєне загрожує обмеження волі до двох років. Про це повідомляв ЗІК, посилаючись на прес-службу прокуратури Львівської області.

Єдиний державний реєстр судових рішень за запитом “жорстоке поводження з тваринами” від набуття чинності нового закону 4 серпня 2017 року і на момент цієї публікації видає 101 документ.

Як виконуватимуть закон, залежить від нас з вами. Гуманне ставлення до тварин є ознакою розвиненого суспільства. Важливо не залишати без уваги випадків неприйнятного поводження з тваринами. 

 Якщо ви не були свідком, але знаєте/маєте факти скоєння неправомірних дій щодо чотирилапих, звертайтеся у найближчий відділ поліції.

Як написати заяву, детально пояснює сайт 24 каналу.

Законодавством не передбачено особливих вимог чи певної форми щодо написання заяви. Але вона обов’язково повинна містити конкретні відомості про вчинення злочину та прохання особи прийняти та невідкладно зареєструвати заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також розпочати за цією заявою досудове розслідування у формі досудового слідства.

У заяві можна зазначити докази чи вказівки на те, як їх можна отримати (наприклад дані осіб, які можуть підтвердити обставини), якщо такі дані відомі.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань заява про скоєння злочину має бути внесена упродовж 24 годин.

Якщо вашого звернення не прийняли або не віреагували, ви маєте право протягом 10 днів звернутися до суду з заявою про бездіяльність службових осіб поліції.

Докладно ознайомитися із Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження” можна на сайті Верховної Ради.

Ви можете залишити коментар
Всі коментарі проходять обов'язкову модерацію!


Оставить комментарий